Demba Ba'sız kazanmak

Beşiktaş Feyenoord ve Arsenal gibi ağır maçların hemen sonrasında, Süper Lig maratonuna başladı

31 Ağustos 2014, Pazar 16:19
A A

YAZI: BİLGEHAN CAN

Beşiktaş Feyenoord ve Arsenal gibi ağır maçların hemen sonrasında, Süper Lig maratonuna başladı. Bu sene ligde kolay lokma olmayacak. Bunu Mersin deplasmanında gördük. Rıza Çalımbay'ın öğrencileri Beşiktaş karşısında yakaladıklarını atsa, sonuç çok farklı olabilirdi. Beşiktaş tek golle 3 puanı aldı. Belki de Mersin deplasmanları her takım için bu kadar karlı geçmeyecek. İlk haftada alınan bu kritik 3 puanın değeri, sonraki haftalarda fazlasıyla hissedilecektir.

Beşiktaş'ın Demba Ba'sız kazanması da önemliydi. Beşiktaş'ın yıllardır özlemini çektiği o yırtıcı forvet, sakatlığı nedeniyle Mersin'e götürülmedi, ama Cenk Tosun'a da gün doğdu. Eskiden yaşadığı sakatlıklarda göz önüne alınırsa Demba Ba'nın bu durumları ilerde de karşımıza çıkabilir. İşte önemli olan Beşiktaş'ın bir B planının hep hazır olması gerektiği. Şahsen bu sezon Cenk'ten çok şeyler bekliyorum. Maçın tek golünü attı ve üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. 'Demba Ba yoksa ben varım' dedi, 3 puanı Beşiktaş'a getirdi.

Geç kaldın Başkan

10 numara istiyorum diye dövündü durdu Slaven Bilic, sonra da; "İhtiyacım var... Olursa bir de sağ bek alın bana' dedi. Ama yönetim illa da Şampiyonlar Ligi'ne kalırsak para gelir, biz de ona göre adam alırız şeklinde tavır sergiledi. Gecikti 10 numara ve gitti paralar... Arsenal maçından sadece bir kaç gün sonra da Metalist'in yıldızı Sosa transfer edildi. Geç kalınmış bir transfer... Bu adam gelecek de, takıma uyum sağlayacak ta... Bakalım Bilic'in istediği Beşiktaş kaç aya kadar hazır olacak. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Ama şunu da unutmamak gerek. Galatasaray'ın Trabzon'un hocaları transferler geciktiği için 'Bize 3 ay lazım' diye sitem ederken, Bilic sesini çıkarmadı. 'Benim oyuncularım savaşsın yeter' dedi. Bunu da alkışlamak gerek ayrıca.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;