Demet Akalın'a THY sansürü

THY yetkilileri, Akalın afişi için 'Ramazan ayı yaklaşırken bu kadar dekolte olmaz' deyince...

25 Mayıs 2010, Salı 10:52
A A

Demet Akalın’ın 'Zirve 2010' albüm tanıtım afişi THY engeline takıldı. THY reklam bölümü sorumlularının “Ramazan ayı yaklaşırken bu kadar dekolte olmaz” itirazı üzerine, ünlü şarkıcının göğüs dekoltesi photoshop’la kapatıldı.

Yeni albümü “Zirve 2010” için çektirdiği fotoğraflar, Demet Akalın ile THY reklam sorumlularını karşı karşıya getirdi.

Hürriyet Kelebek'ten Sema Eren'in haberine göre; Akalın’ın yüz üstü uzanmış pasta yerken çekilen fotoğrafı havaalanı için fazla dekolte bulununca kısa süreli kriz yaşandı.

Türk Hava Yolları’nın reklam bölümü yetkilileri “Göğüs dekoltesi fazla. Billboard için üç aylık anlaşma yapılacak, o sırada Ramazan ayı da gelmiş oluyor. Bunu biraz kapatabilir misiniz?” deyince ünlü şarkıcı harekete geçti.

Fotoğraftaki derin göğüs dekoltesi Photoshop'la kapatıldı, yenilenen fotoğraf kısa süre içinde yetkililere teslim edildi. Akalın, konuyla ilgili “Evet, THY’nin bize ‘Biraz kapatabilir misiniz’ ricasında bulunduğu doğru... Biz de fotoğraftaki dekolteyi Photoshop'la kapatarak yeniden kendilerine gönderdik. Afiş bu şekilde basıldı” dedi.

Adriana Karembeu’lu Zeki Triko reklam panosu da yıllar önce ciddi bir kriz yaratmış, pano Hac döneminde hiçbir açıklama yapılmadan ve firma sahibi Zeki Başeskioğlu’na bilgi verilmeden Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden kaldırılmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;