Demirel'e tutuklama talebi

TMSF, Egebank'ın zarara uğratılmasıyla ilgili davada sanık Yahya Murat Demirel'in tutuklanmasını talep etti

20 Ekim 2009, Salı 15:11
A A

Mahkeme heyeti, savcının ve sanık Demirel’in avukatının talebe karşı beyanlarını aldıktan sonra tutuklama veya yakalama çıkarılmasıyla ilgili değerlendirme yapılmasına hükmetti.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar katılmazken avukatları ile TMSF ve BDDK avukatları hazır bulundular.

TMSF avukatı Ahmet Barut, Yahya Murat Demirel hakkında yurtdışı çıkış yasağı olduğu halde deniz yoluyla yurtdışına çıkış yaptığı gerekçesiyle yargılandığı Beykoz Sulh Ceza Mahkemesi’nde para cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

Sanık Yahya Murat Demirel’in avukatı ise tutuklama talebinin yerinde olmadığını savunarak yazılı beyanda bulunmak için süre istedi. Diğer katılan ve sanık avukatları ise bilirkişi raporunun beklenmesini talep ettiler.

Savcı Ziya Hurşit Karayurt, TMSF’nin talebini inceledikten sonra beyanda bulunacağını ifade etti. Mahkeme heyeti, Yahya Murat Demirel’in tutuklanması talebiyle ilgili talebin savcı ve sanık avukatı tarafından incelenip beyanları alındıktan sonra değerlendirme yapılmasına karar verdi.

Özden ATİK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;