Demirtaş'ın da katıldığı nevruz kutlamalarında olay çıktı

VAN'da DBP ve HDP'nin organizesiyle gerçekleştirilen nevruz kutlamalarında olaylar çıktı. Kutlamalar sırasında bir grup, güvenlik önlemi alan polise taş atmaya başladı. Polis kendisine taşla saldıranlara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale edince ortalık savaş alanına döndü.

20 Mart 2015, Cuma 17:14
A A

Van'da DBP ve HDP'nin organizesiyle gerçekleştirilen nevruz kutlamalarında olaylar çıktı.

Kutlamalar sırasında bir grup, güvenlik önlemi alan polise taş atmaya başladı. Polis kendisine taşla saldıranlara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale edince ortalık savaş alanına döndü.

Van Kalesi arkasındaki nevruz kutlamaları saat 13.00 sıralarında şenlik havasında başladı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı kutlamalara HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da katıldı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği nevruz kutlamaları HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşmalarıyla sürdü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda Demirtaş'ın konuşmasının ardından saat 16.00 sıralarında yaklaşık 200 kişilik bir grup polise taşla saldırmaya başladı.

Polis kendisine taşla saldıranlara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren olaylar üzerine vatandaşlar nevruz alanının boşalttı.

Polis ile göstericiler arasında olaylar ara sokaklarda bir süre daha devam etti.