'Demokrasi için hayır deyin'

Silivri Meydanı'nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, “Karanlığın sonunda güneş doğacak” diyerek vatandaşların referandumda 'Hayır' oyu kullanmasını istedi

'Demokrasi için hayır deyin'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün İstanbul’da ilçe ilçe gezerek halkla bayramlaştı. CHP liderinin ilk durağı Silivri’ydi. Silivri Meydanı’nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, “Karanlığın sonunda güneş doğacak” diyerek vatandaşların referandumda ’Hayır’ oyu kullanmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra sırasıyla Selimpaşa, Büyükçekmece, Gürpınar, Avcılar ve Esenyurt’a gitti. Büyükçekmece Belediyesi önünde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Kenan Evren ile Başbakan Erdoğan’ın aynı kafada olduğunu söyleyerek “Zamlarda yargıya gidip hakkınızı arayabiliyorsunuz. Recep Bey’in Anayasası ile o zaman bu hak kalkıyor. Onun için hakları elimizden alan anayasa değişikliğine ne diyeceğiz? Hayır...Bu anayasa ile baskı rejimi getiriliyor. Demokrasi için ‘Hayır’ deyin. Destek verin yeni anayasayı biz yapalım” dedi.

Timsah gözyaşları

Kılıçdaroğlu, “Dün (önceki) akşam Recep Bey, bir TV kanalında ağlamış. Niye acaba? Borç içinde intihar eden iş adamı için mi ağladın? Manisa’da yatağında açlıktan ölen gazi için mi ağladın? Toprağa düşen şehitler için mi ağladın? Yatağa aç giren çocuklar için mi ağladın? Oy almak için ağladın. Timsah gözyaşları bunlar. Bunlara inanmayacağız” dedi. 

DHA