Denizden alınan kum can aldı!

Salı, 06 Temmuz 2010 - 14:43

Denizden alınan kum can aldı!

İzmir Özdere'de boğulmak üzere olan kız arkadaşı Mücella Aslanboğa ile kardeşi Can Bayır'ı kurtardıktan sonra boğularak ölen 19 yaşındaki Naim Bayır'ın, denizden kum alınması sonucu oluşan çukur nedeniyle yaşamını yitirdiği ileri sürüldü. Bu ihmal nedeniyle ailesinin hukuk mücadelesi başlatmaya hazırlandığı Naim Bayır'ın üniversite öğrencisi arkadaşı Onur Kocaer de, kendisinden 2 gün önce Çeşme'de serinlemek için girdiği denizde boğulmuştu.
Sevdikleri için hayatını veren Naim Bayır'ın boğulmasında, denize girdiği bölgede kumsallar için kum alınması sonucu oluşan çukurların etkili olduğu ileri sürüldü. Eşinden ayrılan kızı Nazan ile 2 erkek torununu yanına alarak büyüten dede Şakir Aktaş, hukuk mücadelesi başlatacaklarını söyledi. İddiaları yakınlarıyla araştırdıklarını söyleyen Şakir Aktaş, “Söylendiği gibi bölgeden kum alınıyorsa ve insanların hayatı hiçe sayılıyorsa ben de başka Naimlerin ölmemesi, başka ailelerin ocağına acı düşmemesi için sorumlulara karşı hukuk mücadelesi başlatacağım” dedi.

HAYALLERİ YARIM KALDI

Bu arada askere gitmeye hazırlanan Naim Bayır'ın, mutluluk hayallerinin da yarım kaldığı ortaya çıktı. Bayır'ın yaklaşık iki yıldır arkadaşlık yaptığı Yetiştirme yurdunda kalan 17 yaşındaki Mücella Aslanboğa ile askerlik öncesinde evlenmek için girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Bayır'ın yakınlarının anlattığına göre, ailesiyle başvurduğu yetiştirme yurdu yetkilileri, Mücella Aslanboğa'nın yaşının küçük olması nedeniyle nikah kıyılmasına izin vermedi. Bunun üzerine genç çift, Aslanboğa'nın 18 yaşını dolduracağı 18 Ağustos tarihine kadar mutluluklarını erteledi.
Naim Bayır'ın, kendisi askerdeyken 18 yaşını dolduracağı için yurttan çıkması gereken çok sevdiği Mücella'nın, sıcak aile ortamında kalması için böyle bir istektee bulunduğu da kaydedildi.

‘GÖZLERİMİN ÖNÜNDE GİTTİ’

Naim Bayır'ın kendlerini kurtarırken ölümünün ardından Mücella Aslanboğa şoka girdi. Naim'in ailesinin ve yurt görevlilerinin tesilli etmeye çalıştığı genç kız, sabah saatlerinde ailenin evine geldi. Kısa süre evde kaldıktan sonra tekrar yurda gitmek için dışarıya çıkan ve görüntüsünün alınmasını istemeyen Mücelle Aslanboğa, “Naim gözlerimin önünde sulara gömüldü. Bundan sonra onun anılarıyla yaşayacağım. Ailesinin başlatacağı hukuk mücadelesine de sonuna kadar destek olacağım” dedi.


Taylan YILDIRIM/DHA