Denizli'de facia! Yangında anne, baba ve kardeşini kaybetti

Denizli'de bir evde çıkan yangında, annesini, babasını ve kız kardeşini yitiren Gülcan Göktürk (18) o sırada evde yoktu. Olayı duyar duymaz eve koşan genç kız, gözyaşlarına boğuldu

12 Ocak 2017, Perşembe 16:49
Denizli'de facia! Yangında anne, baba ve kardeşini kaybetti
Denizli'de 2 katlı ahşap müstakil evde, bu sabah yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm evi sardı. Yangında 42 yaşındaki Halil Göktürk, kızı 8 yaşındaki Gülben Göktürk ile eşi 43 yaşındaki Habibe Göktürk öldü.

Yapılan ilk incelemeye göre yangının elektrik kontağından çıktığı tespit edildi.KÜÇÜK KIZLARI İÇİN TEKRAR EVE GİRMİŞLER

Görgü tanıkları, yangın anında Halil Göktürk ile eşi Habibe Göktürk’ün dışarı çıkmayı başardığını ancak evin üst katında bulunan küçük kızlarını kurtarmak için tekrar içeri girdiğini söyledi.

Çiftin eve girmesinden kısa süre sonra ise çatının çöktüğü belirtildi. İtfaiye ekiplerinin saat 13.00'e kadar süren çalışmasıyla, ölenlerin cesetleri, çatı göçüğünün altından çıkarıldı.
ACI HABERİ ALIR ALMAZ EVE KOŞTU

Yangından evde olmadığı için kurtulan ailenin en büyük kızı 18 yaşındaki Gülcan Göktürk, haberi alır almaz eve koştu. Gözyaşlarına boğulan genç kızı, komşuları sakinleştirdi. Tıbbi sekreter Gülcan Göktürk’ün il merkezindeki bir hastanede görev yaptığı ve oradaki akrabalarının yanında yaşadığı öğrenildi.

Yangında ölen Halil Göktürk’ün Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın halasının oğlu olduğu öğrenildi.

DHA