Denizli milli takıma kapıları kapattı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, bu sabah yapılan antrenman öncesi basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Denizli, milli takımdan gelecek olası bir teklife şimdiden kapılarını kapattı

12 Ekim 2009, Pazartesi 12:43
A A

Mustafa Denizli, ilk olarak milli takımın 2010 dünya kupası finallerine gidememesi ile ilgili görüşlerini dile getirdi. 1998 dünya kupası öncesi kendisinin de milli takım teknik direktörüyken böyle bir süreç yaşadığını ve o dönem gruplarda Hollanda'dan 5 puan alınmasına rağmen dünya kupasına gidelemediğini hatırlatan Mustafa Denizli; "Ben Estonya'nın Bosna Hersek'i yenebileceğini düşündüm ama yanıldım. Milli takımımımızn ne yapacağından çok rakibin ne yapacağı önem taşıyordu ama Estonya-Bosna hersek'e çelme takamadı. Bosna Hersek'ten bu grupta 5 puan almamıza rağmen Dünya Kupasına gidemememiz olayı daha da üzücü hale getiriyor. 1998 Dünya kupası öncesi ben de milli takımın başındayken Hollanda ile böyle bir şey yaşamıştık. O dönemde Hollanda'dan 5 puan almamıza rağmen gidememiştik. Belçika maçının kaybedilmesi de çok doğaldır. O şartlarda o piskolojide maç kazanmak imkansız bir hal alabilir. Bu durumu yüksek sesle dile getirmlek lazım ve futbolcuların üzreni çok gitmemek lazım"

Denizli ayrıca Belçika maçında Fatih Terim ve Türk taraftarlar arasında yaşanan sözlü sataşmaya da değinerek "Türk futboluna böyle başarılar kazandırmış bir isime yapılan bu durum son derece ayıptır" dedi.

"24 SAATİM BEŞİKTAŞ'IN"

Mustafa Denizli kendisine milli takım teknik direktörlüğünün teklif edilip edilmemesi konusunda ne düşünüeceği sorusuna şu cevabı verdi:

"Mahmut Özgener ve yönetimi çok mantıklı bir yapıdalar. Benim gibi 24 saatini Beşiktaş'a veren hatta bazen Beşiktaş için 24 saati yetmeyen bir teknik adama böyle bir teklif yapacaklarını düşünmüyorum. Benim bu dönemde tüm konsantrem Beşiktaş'ın başarısı içindir"

Denizli ayrıca "Milli takım teknik direktörünün yerli mi yabancı olması gerekir ?" sorusuna ise

"1923'te kurulan Türkiye Futbol Federasyonu'nun son 50 yıllık sürecine baktığımızda bu sorurun cevabını buluruz. Bu 50 yıllık dönemde kimlerin başarılı olduğuna bakıldığında bu sorunun cevabı bulunacaktır." cevabını verdi.

Denizli, Terim'in istifa konusunu da değerlendirerrek, "Terim'in ruh halini Türkiye'de en iyi ben anlarım. O doğru bildiğini yapmıştır. Bu konuda çok fazla konuşmaya gerek yok" şeklinde konuştu.

Tecrübeli teknik adam Beşiktaş ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Denizli maçındaki olaylar, o dönem geçti. Taraftarlarımızın tekrar böyle bir yapı içinde olacaklarını düşünmüyorum. Biz onlara hem içeride hem dışarıda hak ettikleri mutluluğu vereceğiz."

Galatasaray'ın yaşadığı puan kaybı sonrası futbolcularının lige daha fazla motive olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise Denizli, şu cevabı verdi: "Böyle durumlarda tabii ki motivasyonumuz artar. Lig maratonunda hedeflerinizin yolunda rakipmleriniz vardır. bu rakiplerinizin durumu sizi de ilgilendirir, etki yapabilir. Bu köprününs altından daha çok sular geçer."

Transfer konusunda da açıklamalar yapan Mustafa Denizli, devre arasında bu takımdan gideceklerin olduğuna dikkat çekerek, "Daha çok erken, Bu kadrodan eksilme olacağı kesin ama gelen olup olmayacağı konusunda bir şey söyleyemem. Bu dönemde hiç bir futbolcu araştırmıyoruz"

Denizli, son olarak bir basın mensubunun "Bu sezon en çok üzüldüğünüz maç hangisi" sorusunu, "Genel olarak kaybedilen maçlar sonrası üzüntüm hep aynı oldu ama bu sezon CSKA yenilgisi beni en çok üzen maç oldu" diyerek cevapladı.

Övünç ÖZDEM, İstanbul DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;