Denizli'de ölülere seçmen kağıdı

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, 44 yıl önce henüz bir yaşındayken ölen çocuğa 3 seçimdir seçmen kağıdı gönderildiğini belirlediklerini söyledi

09 Haziran 2011, Perşembe 16:51
A A

Partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Ömer Yurtseven, geçenlerde de hayali ve ölü seçmenler saptadıklarını kaydett

Yurtseven, "Denizli’nin Yeni Mahallesi’nde 1966 yılında doğmuş olan Nergis Durmuş isimli çocuk 1 yıl sonra ölmüş. Bu çocuğa 2007 yerel seçimleri öncesi seçmen kağıdı düzenlenmiş.

Aynı isme 2007 seçimleri, 2009 yerel seçimleri ve 2010 referandumu için de seçmen bilgi kağıdı gönderilmiş. Bu kişinin adına oy kullanılıp kullanılmadığı yetkili merciler tarafından mutlaka araştırılmalıdır.

Yaptığımız araştırmalarda başka ölülere de seçmen kağıtları gönderildiğini tespit ettik. Kent merkezinde 606, il genelinde bin 700 aynı isimli kişilerin anne babalarının isimlerinin de aynı olduğunu belirledik.

Ayrıca bu kişilerin adresleri de aynı. Bu kişilerin sadece TC kimlik numaraları ile oy kullanacakları sandıklar farklı" dedi.

Ferah IŞIK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;