Denizlispor Başkanına antrenör dayanmadı

Denizlispor Başkanına antrenör dayanmadı

19 Ekim 2009, Pazartesi 15:12
A A

2005 yılından bu yana Denizlispor'da başkanlık koltuğunda oturan Ali İpek bu sürede 9 teknik direktör eskitti. Göreve geldiğinde Nurullah Sağlam'la çalışan İpek'in son kurbanı da Sağlam oldu.

Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Başkan Ali İpek'in Bursaspor yenilisinin ardından soyunma odasında sarfettiği sözlere tepki gösterip istifa ederken, 1423 gündür koltukta oturan İpek 9'uncu teknik adamı eskitmiş oldu.

26 Aralık 2005 tarihinde başkanlık görevini Zafer Katrancı'dan devralan Ali İpek, bu süre içinde 9 teknik direktörle çalıştı. 2005-2006'da iş başına geldiğinde görevde olan Nurullah Sağlam'la sezonu tamamlayan İpek, 2006-2007 sezonuna Faruk Hadzıbegic'le başladı. İlk yarının sonlarında görevden alınan Boşnak teknik adamın ardından takımın başına getirilen Mehmet Kulaksızoğlu sadece 2 maç dayandı. Kulaksızoğlu görevi bırakınca yönetim Güvenç Kurtar'la anlaştı. O sezon düştü gözüyle bakılan Denizlispor'un ligde kalmasını sağlayan Güvenç Kurtar, 2007-2008 sezonunun son haftasına kadar iş başında kaldı. Yeşil-siyahlı kulübe 14 ay hizmet veren Kurtar, Ali İpek döneminin en istikrarlı teknik direktörü oldu.

Geçen sezon Ali Yalçın, Ümit Kayıhan ve Mesut Bakkal'la çalışan Başkan Ali İpek, bu sezon yola Erhan Altın'la çıktı. Henüz 3'üncü maçın sonunda Altın'ı görevden alan İpek, takımı Nurullah Sağlam'a teslim etti. Ancak bu birliktelik de uzun sürmedi. Bursaspor maçından sonra soyunma odasına inip futbolculara, "Sizin oynadığınız topu...... Hepiniz artistsiniz" diye fırça atan Ali İpek daha sonra Nurullah Sağlam'a dönüp, "Hocanız da dahil" deyince ipler koptu. Dört yılda 9 teknik direktör eskiten Ali İpek, takımın başına yeni bir isim getirmek üzere temaslara başladı.

FERAH IŞIK - DENİZLİ / DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;