'Depresyondasın' evlenemezsin

Ünlü plastik cerrah, kendisinden 33 yaş küçük bir kadınla evlenen profesör babasına dava açtı

a
a
Çarşamba, 02 Aralık 2009 - 05:00


'Depresyondasın' evlenemezsin

BOŞANIP 15 GÜN SONRA NİŞANLANDI

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sabri Acartürk (66), geçen ağustosta eşinden boşandı. Prof. Dr. Acartürk, 15 gün sonra, kendi hesabının da bulunduğu bankada çalışan Ebru Gelhasan (33) ile nişanlandı. Profesörün aynı bölümde çalıştığı oğlu Yrd. Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ise bankanın genel müdürlüğüne dilekçe yazıp etik bulmadığı bu evliliğin engellenmesini istedi.

'BABAM 2005'TEN BERİ HASTA'

Bankadan olumlu yanıt alamayınca da babası hakkında vesayet davası açtı. Babasının 2005’ten beri ruh sağlığının iyi olmadığını iddia etti. Mahkemenin Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk ettiği profesöre ‘Manik Depresif Psikoz’ teşhisi konuldu. Prof. Dr. Acartürk yasal olarak evlenmesinin mümkün olmadığını belirten bu rapora itiraz etti.

'BANKA HESABINA TEDBİR KONULDU

Prof. Dr. Mehmet Sabri Acartürk, 14 Kasım’da Ebru Gelhasan ile evlendi. Evlilik süresince büyük harcamalar yaptığı ileri sürülen Prof. Acartürk’ün banka hesaplarına aynı dava nedeniyle tedbir konuldu. Medeni Kanun’a göre eşlerden birinde evlenmeye engel olacak akıl hastalığı bulunması durumunda evlilik geçerli sayılmıyor.

Yüksel EKER/DHA