Derbi dönüm noktası

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, taraftarın takımın işini kolaylaştırması gerektiğini vurgulayarak “Protesto olur, ama oyunun başında ve galipken değil. Fenerbahçe maçı belki de bu ortamın değişmesi için bir neden olabilir” dedi

Derbi dönüm noktası

Son haftalarda yakaladığı çıkışla Süper Lig’de üçüncü sıraya yükselen ve şampiyonluk yarışında varolduğunu gösteren Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Mustafa Denizli dünkü antrenmanda ilginç açıklamalar yaptı. İlk olarak yaklaşan kongreyle ilgili bir soru üzerine bunun kendisini ilgilendirmediğini belirten tecrübeli hoca, “Amaç Beşiktaş’a hizmettir. Benim görevim de takımımla ilgili çalışmak” cevabını verdi.

Taraftarın son maçlarda İnönü Stadı’ndaki protestolarına dikkat çeken Mustafa hoca burada önemli bir tespitte bulunarak, “Onlardan tek isteğimiz bu zor günlerde futbolcuların işlerini kolaylaştırmaları. Protesto olur, ama oyunun başında ve galipken yapılmamalı. Fenerbahçe maçı belki de bu ortamın değişmesi için bir neden olabilir” diye konuştu.

Daha oynanacak çok maç olduğunu altını çizen Denizli şu iddialı sözleri de sarf etti: “Bu süreçte sonuçların ne olacağı belli olmaz. Kimse Beşiktaş bu yarışın içinde değil diyemez. Geçen yıl da tablo böyleydi, ama sonuç farklıydı.” Çeşitli konulara değinen Mustafa Denizli konuşmasını şöyle sürdürdü:

NOBRE'Yİ BİLİYORUZ

Sadece Nobre değil, her golcü için gol atamamak sıkıntı yaratır. Nobre’nin ne olduğunu, neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Golcülerin bu sıkıntısı ilelebet sürmez. Eskişehirspor, Kasımpaşa ve Denizlispor maçlarında pozisyonlara girdi. Nasıl gol atamama serisi oluştuysa, gol atma serisi de olacaktır. Kısa sürede gerçek kimliğine döneceğine inanıyorum.

Delgado dönecek, ama 2 ay sonra. İki ay kala şu an görev verdiğim veya vereceğim futbolcularla ilgili haberler yapmak Beşiktaş’a zarar verir. Bu konu benim yılbaşında yapacağım bir tasarruftur.

Fenerbahçe derbisine uzun bir süre var. Onların eksiklikleri, milli takımlarda oyuncuları varsa bizde de Sivok, Tello, İsmail ve Necip milli takımdalar.

Enke’nin ölümü üzücü. Almanya’ya döndükten sonra milli takıma kadar çıkmış ve başarılı olmuştu. Ama ruh halini bilemeyiz.