Derbi öncesi hakem krizi

Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker arasında zirveyi etkileyecek maça hakem Engin Kennerman'ın atanması krize yol açtı

Salı, 28 Aralık 2010 - 10:04

Derbi öncesi hakem krizi

Abdi İpekçi'de yarın saat 20:00'de oynanacak basketbol derbisi hem Fenerbahçe hem de Galatasaray açısından büyük önem taşıyor. Ligde birinci sırada bulunan Fenerbahçe ile takipçisi Galatasaray'ın kapışacağı maçın sonucunda ya Kanarya liderliğini pekiştirecek ya da mağlup olup zirveyi ezeli rakibine devretmek durumunda kalacak.

U17 maçında çıkan olaylar nedeniyle iki camianın gerginliği de bu maçın önemini artırıyor.

CEZA VERİLMEDİ

Böyle bir ortamda Basketbol Federasyonu hakem kurulunun derbiye hakem Engin Kennerman'ı ataması, gerginliği daha da büyüttü.

Galatasaraylılar'ın iddiasına göre Engin Kennerman, Banvit maçında kendisine tepki gösteren bir taraftarı tribünden attırmış daha sonra da yanına getirterek gözlemci ve taraftarların yanında, 'Ş... evladı da sensin, i.... evladı da sensin' sözleriyle azarlamıştı.

Olay gözlemcilerin raporlarında yer almadığı için Kennerman'a her hangi bir ceza da verilmemişti.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Daha önce G.Saraylı taraftarlarla böyle bir gerginlik yaşayan Engin Kennerman'ın, derbiye atanmasına Galatasaray tarafından büyük tepki var. Sarı-Kırmızılılar, bu hakemle maç kazanmalarının mümkün olmayacağını öne sürüyorlar.

Aynı şekilde Fenerbahçeliler de Engin Kennerman'ın geçmişte yaşananların etkisinde kalıp, Galatasaray'a şirin görünmeye çalışacağını savunuyor. Yani Kennerman nasıl düdük çalarsa çalsın yarınki karşılaşmada işi hayli zor olacak.

MEYDAN OKUMALAR

Abdi İpekçi'deki maçta Galatasaray ev sahibi olduğu için Fenerbahçeliler salona alınmıyor. Ancak Sarı-Lacivertliler bu önemli maçtan önce topluca Abdi İpekçi'nin önüne gidip, takımlarına dışardan destek verme planları yapıyor.

Galatasaraylılar daha önce oynanan maçta bir bayan Fenerbahçeli taraftara ve sporculara saldırmış, 5 maç ceza almıştı.