Derbinin hakemi belli oldu

Pazar günü oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisini Cüneyt Çakır yönetecek

05 Mart 2015, Perşembe 13:21
A A

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında, 8 Mart Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisini hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda saat 19.00’da başlayacak derbide Cüneyt Çakır’ın düdük çalacağı belirtildi.

Maçta Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ile Tarık Ongun yapacak.

Derbide dördüncü hakemliği Özgüç Türkalp, ilave yardımcı hakemlikleri ise Süleyman Abay ile Hakan Ceylan üstlenecek.ÇAKIR'IN KARNESİ

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında bugüne dek yönettiği maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

08 Mart 2006 Türkiye Kupası Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
22 Nisan 2006 Süper Toto Süper Lig Fenerbahçe 4-0 Galatasaray
27 Şubat 2008 Türkiye Kupası Galatasaray 2-1 Fenerbahçe
28 Mart 2010 Süper Toto Süper Lig Galatasaray 0-1 Fenerbahçe
12 Mayıs 2012 STSL Süper Final Fenerbahçe 0-0 Galatasaray
12 Ağustos 2012 Türkiye Süper Kupası Galatasaray 3-2 Fenerbahçe
12 Mayıs 2013 Spor Toto Süper Lig Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
18 Ekim 2014 Spor Toto Süper Lig Galatasaray 2-1 Fenerbahçe

AZİZ YILDIRIM'IN TAHMİNİ TUTTU


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2-1 kaybedilen Akhisar Belediyespor maçından sonra hakem Özgür Yankaya'yı eleştirdiği açıklamasında, derbi hakemi olarak Cüneyt Çakır'ın görevlendirileceğini söylemişti. Yıldırım, "Bu hafta Konya'da inşallah hakem hatası olmaz. Bu hafta Hüseyin Göçek'i, haftaya Cüneyt Çakır'ı verirler. Çakır bir duyum değil, tahmin. Fenerbahçe'nin haklarını yedirmeyeceğimizi bilsinler. Eğer biz başlarsak, o ceza meza bizi kesmez. Sahanın ortasına otururum, ayıp olur. Hata yapıyorlarsa hatayı kabul etsinler. Biz hakemle kaybetmeyelim, biz atamayalım, kaçıralım. 'Biz kaybettik' diyelim, kendi kendimize kızalım. Federasyondan ve MHK'den ricam, hakeme sahip çıkmasın, hakeme ceza verecekse de kamuoyuna açıklasın. Diğer hakemler de bunlardan cesaret almasınlar" ifadelerini kullanmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;