Derecik şehidi için taburda mevlit

Asker, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde vatani görevini yaparken, 22 Ağustos 2012'de PKK'lı teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede geçen hafta şehit düşen Piyade Er Turgay Karaçay için birliğinde mevlit okutuldu

22 Kasım 2013, Cuma 13:10
A A

Kahramanmaraşlı 24 yaşındaki Piyade Er Turgay Karaca, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı’na bağlı 4’üncü Hudut Taburu’nda vatani görevini yaparken, 22 Ağustos 2012’de bir grup PKK’lının Derecik ile Kuzey Irak sınırında bulunan Balkaya Dağları’ndan düzenlediği havanlı saldırıda ağır yaralandı.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırılan ve 14 aydır tedavi gören er Karaca tüm müdahelelere rağmen geçen hafta şehit düştü.

ŞEHİT ER İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Şehit Piyade Er Karaca için birliği 4’üncü Hudut Taburu’nda mevlit okutuldu. Derecikli vatandaşların da katıldığı mevlitte 5 din adamı Kuran okudu. Duaların ardından Şehit Piyade Er Turgay Karaca’nın hayrına, mevlide katılanlara, pilav, helva ve ayran ikramı yapıldı.

Mevlit programına, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel ile 4’üncü Hudut Tabur Komutanı Yarbay Gökhan Özbek de katıldı.

DHA

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;