Dev anıt bayrak,eski görünümüne kavuştu

Kırıkkale'detoprak zemin üzerinde 14 bin parke taş, özel beton ve her türlü hava koşullarına dayanıklı yaklaşık 1 ton boya kullanılarak 29 Ekim 2006'da Cumhuriyet Bayramı'nda açılışı yapılan dev 'Anıt Bayrak' yenilendi

05 Kasım 2012, Pazartesi 15:21
A A

Proje kapsamında Kırıkkale’de 43 ilin kesişme noktasındaki Bayrak Tepe’de yapılan Anıt Türk Bayrağı bir dönem NewsWeek dergisine kapak olurken, Europe Dergisi ve Reuters Haber Ajansı’na da konu olmuştu.

Proje aynı zamanda internetteki ’Yahoo’ arama motorunda da dünyanın ilk 12 eseri arasında seçildi. 2006’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 30 bin TL harcama ile açılışı yapılan dev bayrağın yapımında Kırıkkale Kent Konseyi Gençlik Komisyonu adına 13 ilköğretim okulundan 90 öğrencinin de görev aldığı, bayrağın yapımında şehit çocuklarının emeğinin de büyük olduğu belirtildi.

Anıt Bayrak, bulunduğu tepenin konumu bakımından yapılan dizayn sayesinde dalgalanan bir bayrak görünümünde. Kırıkkale’de Doğu ve Karadeniz illeri ile Güney illerinden Batı illerine karayoluyla seyahat edenler tarafından rahatlıkla görülen Anıt Bayrak, aylar sonra yapılan tadilat ile yeniden boyanıp, eski görünümüne kavuşturuldu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;