Dev uyuşturucu operasyonu

Van'dan Türkiye'ye giriş yapıp İzmir'in Çeşme İlçesi'ndeki limandan yurt dışına TIR'la çıkarılmak istenen, 410.5 kilogram eroin ele geçirildi

Dev uyuşturucu operasyonu

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, istihbari çalışma ve teknik takip doğrultusunda, Van´dan Türkiye´ye giriş yapan, tekstil malzemesi yüklü bir TIR'da uyuşturucu olduğu bilgisini edindi.

Takip başlatan ekipler, Denizli´den İzmir´e gelip Çeşme Limanı´ndan Avrupa ülkelerine gidecek olan TIR´ı, Çeşme otobanı Narlıdere gişelerinde durdurdu. Narkotik köpeklerinin yardımıyla TIR´da yapılan aramada, tekstil malzemelerinin arasındaki özel bölümlere zulalanmış 410.5 kilogram eroin ele geçirildi.

Uyuşturucu maddeyle bağlantılı olduğu belirlenen altı kişi de İstanbul, İzmir ve Denizli´deki operasyonlarla yakalandı.

ELE GEÇİRİLEN EN BÜYÜK MİKTAR

Kentte tarihin en yüksek eroininin ele geçirildiği operasyonla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Denizli´deki bir nakliyat firmasına ait TIR´ın, Afganistan´dan Van´a geldiği buradan da Denizli´ye geçtiği öğrenildi.

Gözaltındaki zanlılar, ayrıca, bugün, öğlen saatlerinde Çınarlı´daki Emniyet Binası´ndan sağlık kontrolü ve parmak izi alınması için çıkarıldı.

Sorguları süren zanlıların, yarın, adliyeye sevkedilecekleri, soruşturmanın genişletilerek sürdürüldüğü, detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağı kaydedildi. Polisin uyuşturucunun asıl sahibini belirlemeye yönelik çalıştığı da bildirildi.

Turaç TOP/DHA