Devler Gökhan Gönül'ün peşinde

İngiliz devi Manchester United ile Alman ekipleri Bayern Münih, Borussia Dortmund, Wolfsburg ve Mainz, Gökhan Gönül'e yakın takibe aldı

11 Ekim 2010, Pazartesi 10:21
A A

Uzun süredir Manchester United başta olmak üzere birçok Avrupa devinin yakın takibi altında olan Fenerbahçeli Gökhan Gönül’ün peşine Alman kulüpleri de düştü.

Almanya’nın dört önemli kulübü; Bayern Münih, Borussia Dortmund, Wolfsburg ve Mainz, geçtiğimiz cuma günü A Milli Takımımız’ın Almanya ile oynadığı maça antrenörlerini gönderip, Gökhan’ı izlettiler.

Dört takımın da tecrübeli sağ beki renklerine katmak için ciddi bütçeler ayırdıkları ve ocak ayındaki ara transfer döneminde resmi tekliflerini sarı lacivertli kulübe bildirecekleri öğrenildi.

Bu arada Manchester United’ın daha önce Gökhan’ın menajeriyle temasa geçerek, transfer şartlarını sorduğu, menajerin ise, “Sözleşmemizi yeni uzattık, kulübüyle görüşmeniz gerekir” cevabını verdiği belirtildi.

Gökhan’ı izlemeyi sürdüren İngiliz ekibinin tıpkı Alman takımları gibi ocak ayında F.Bahçe’ye cazip bir teklifle gelmesi bekleniyor.

FENERBAHÇE KAPIYI 15 MİLYON EURO'DAN AÇACAK

F.Bahçe’nin 2007 yılında 1.4 milyon Euro’ya aldığı Gökhan Gönül, sarı lacivertli kulüpte yıllık 400 bin dolara oynuyordu.

Yönetim, beklenenin çok üstünde performans gösteren oyuncunun yıllık ücretini 1.5 milyon Euro’ya çıkarıp, sözleşmesini 2014’e kadar uzatttı.

Fenerbahçe’nin Gökhan Gönül’e talip olan Avrupa kulüplerinden 15 milyon Euro isteyeceği ileri sürülüyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;