Devlet korudu ama...

Boşanmak isteyen kocasıyla her seferinde Jandarma nezaretinde görüşürken, son buluşmasını askere haber vermedi ve...

Devlet korudu ama...

Bartın'da, boşanmak isteyen kocası ile her seferinde Jandarma nezaretinde görüşen ancak son buluşmayı askerlere haber vermeyen 45 yaşındaki Remziye Mersinli, kocası tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. 55 yaşındaki Hasan Mersinli, 2 çocuğunun gözleri önünde, üzerine kurşun yağdırdığı karısını öldürdükten sonra kayıplara karıştı.

Zonguldak’ın Çatalağzı Beldesi’nde oturan 4 çocuk annesi Remziye Mersinli 1 yıl önce kocasından ayrılarak, 12 yaşındaki kızları Aybüke ile 9 yaşındaki Ayşen’i yanına alarak Bartın’ın Serdar Köyü’nde yaşayan babasının yanına yerleşti.

KORUMA İSTEMİŞTİ

Boşanma davası açan ve 24 Haziran tarihinde ikinci davaları görülecek olan Remziye Mersinli, hayati tehlikesi olması nedeniyle koruma isterken boşanma davaları boyunca köye gelen eşi ile jandarma nezaretinde görüştü.

Dün gece eşini arayan emekli maden işçisi Hasan Mersinli çocuklarını almaya geleceğini söyledi. Eşinin her gelişinde jandarmayı arayan Remziye Mersinli iddiaya göre bu sefer jandarmayı aramadı. Köye gelen Hasan Mersinli evin önünde eşi Remziye Mersinli ile görüşürken bir anda tartışmaya başladı. Remziye Mersinli eve doğru yönelirken tabancasını çıkaran Hasan Mersinli bir el ateş etti. Sırtından yaralanan Remziye Mersinli eve girerken peşinden içeri giren Hasan Mersinli iki çocuğunun gözleri önünde eşinin üzerin 5 el ateş açtı.

KÖYLÜ CAMI YUMRUKLAYINCA...

Hasan Mersinli olayın ardından otomobiliyle kaçmak isterken, silah seslerini duyarak olay yerine doğru koşan bir köylü otomobil ön camına yumruk attı. Hasan Mersinli camın patlaması sonucu kolundan yaralanırken hızla olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil ekibi Remziye Mersinli’nin yaşamını kaybettiğini belirledi. Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Remziye Mersinli’nin cesedi Bartın Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Jandarma yetkilileri, Remziye Mersinli’de telefonlarının bulunduğunu ve eşinin her köye gelişinde kendilerinin de köye geldiklerini, bu gece ise aranmadıklarını ifade ettiler.

Jandarma olayın ardından kaçan Hasan Mersinli’yi yakalamak için arama çalışmaları başlattı.

Halil TEKİN / BARTIN - DHA