Devletin valisinden tartışılacak sözler

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, “Demokrat Parti'nin iktidara geldiğinde CHP'yi kapatmamış olmasının büyük talihsizlik olduğunu” savundu

26 Haziran 2010, Cumartesi 13:22
A A

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Abant Platformu'nun ''Vesayet ve Sistem Tartışmaları'' başlıklı toplantısında bir konuşma yaptı.

Vali Cengiz Aydoğdu, “Demokrat Parti’nin 1950’de iktidara geldiğinde CHP’yi kapatıp, İsmet İnönü’yü de tarihteki huzurlu yere göndermemiş olması en büyük talihsizliktir” dedi.

Vesayetin kendi başına kötü olmadığını da savunan Vali Aydoğdu, bunu kötü yapanın Türkiye'deki uygulanış biçimi olduğunu söyledi.

Cengiz Aydoğdu, bu sorun çözülmediği sürece kötülüğünün devam edeceğini ileri sürdü. Aydoğdu, şöyle konuştu: “Türkiye 1920’li yıllarda hafızasını kaybetti. 1684’de kilise bir bildiri yayınlamış.

Biz İngiltere’ye gittiğimizde bu bildiriyi okuduğumuzda anladık. Ama Merzifonlu Karamustafa Paşa’nın Viyana’dan merkeze gönderdiği arizayı aramızda kaç kişi okuyabilir, okuyabilse kaç kişi anlayabilir. Eyüp Sultan’dan yayın yapan bir yorumcunun da Eyüp Sultan’ın mezar taşını okuyabilmesi gerekir.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;