Devrildi, bariyere asılı kaldı

Üsküdar'da, devrilerek bariyerde asılı kalan kamyonun sürücüsü, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2,5 saat süren çalışması sonucu sıkıştığı yerden kurtarıldı

07 Mart 2015, Cumartesi 09:22
A A

Ömerli’den yüklediği mıcırla Kadıköy’e hareket eden İbrahim Kızıltaş’ın (24) kullandığı kamyon, 01.30 sıralarında, Altunizade’de kontrolden çıkarak devrildi. Sürücü Kızıltaş, damperi açılan ve bariyerde asılı kalan kamyonda sıkıştı.

Kamyonun kasasındaki mıcır ve bariyerin kopan kısımları D-100 karayoluna düştü. Yol kenarındaki bir elektrik direği de devrildi.

Kaza nedeniyle alternatif yollara yönlendirilen trafikte uzun kuyruk oluştu.

2,5 SAAT KURTGARILMAYI BEKLEDİ

Yoldan geçen sürücülerin bildirmesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, önce yola düşen direğin elektrik bağlantısını kesti. Yol, Ankara yönüne trafiğe kapatıldı. İtfaiye ve sağlık ekipleri Kızıltaş’ı kurtarmak için çalışma başlattı. Kamyonun kapısı kesilmesine rağmen sürücü Kızıltaş, sıkıştığı yerden çıkarılamadı. Kamyonun karayoluna düşme ihtimali nedeniyle ekipler sürücüye müdahale etmekte zorlandı.

Getirilen 3 vinçle kamyona halat bağlanarak asılı kaldığı yerden düşmemesi için önlem alındı. Daha sonra çağrılan merdivenli itfaiye aracıyla müdahalede bulunuldu. Uzatılan merdivene çıkan ekipler, yaralı Kızıltaş’ı sıkıştığı yerden çıkardı. Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kızıltaş’ın ayaklarının kırıldığı öğrenildi.

Görgü tanığı Mehmet Ertürk, kazayı şöyle anlattı:

"Devrilen kamyonun arkasında ilerliyordum. Virajı dönerken bir gürültü duyduk, dumanlar çıkmaya başladı. Aracın devrildiğini gördüm. Hemen yetkililere durumu bildirdim. Kamyon D-100 karayoluna düşse büyük bir facia olabilirdi."

Kurtarma çalışmasından sonra karayoluna dökülen mıcır, belediyeye ait kepçeyle toplandı. Kamyon, asılı kaldığı yerden vinçle kaldırıldı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;