Önceki Fotolar

Dikkat çekici derecede kusursuz bir cilde sahip olmanın sırları

İstenmeyen tüylerden yaşlılık çizgilerine kadar işte pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak en doğal maske tarifleri…

04 Ekim 2017, Çarşamba 09:57
A A

İşte yüzünüzün daha genç, bakımlı ve güzel görünmesini sağlayacak bakım önerileri…

Yüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak maske tarifi

Yüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayacak maske tarifi

İçindekiler: 10 gr limon suyu 1 fincan su 30 gr un (Tercihen nohut unu) Hazırlama ve kullanım: Homojen bir karışım elde edene kadar bütün malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık on beş dakika kurumasını bekleyin. Sonrasında karışımı bir havlu yardımıyla, tüylerin çıkış yönüne gelecek şekilde sıkıca bastırarak temizleyin.  

Yaşlanma karşıtı maske: Aspirin ve limon

Yaşlanma karşıtı maske: Aspirin ve limon

İçindekiler: 3 adet aspirin  3 yemek kaşığı limon suyu Hazırlama ve kullanım: Aspirini limon suyunun içinde eritin ve hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Yüzünüzü yıkayın, maskeyi uygulayın ve on dakika bekletin. Zaman dolduğunda ise bir miktar suyla maskeyi temizleyin.  

Cildi canlandıran maske: Yoğurt, bal ve aspirin

Cildi canlandıran maske: Yoğurt, bal ve aspirin

İçindekiler: 5 adet aspirin 1 yemek kaşığı yoğurt  Yarım yemek kaşığı bal Hazırlama ve kullanım: Aspirini öğütün ve diğer malzemelerle karıştırın. Maskenin gereken etkiyi göstermesi için gözeneklerin açılması amacıyla öncelikle yüzünüze ılık suyla ıslattığınız bir bez koyun. Yüzünüzü kuruladıktan sonra maskeyi uygulayın ve yarım saat bekletin. Süre dolduğunda ise, ılık su yardımıyla yüzünüzü temizleyin.

Aknelerden kurtulmak için...

Aknelerden kurtulmak için...

İçindekiler: 3 adet aspirin 3 yemek kaşığı ılık su Hazırlama ve kullanımı: Aspirini hamur kıvamında bir karışık elde etmek için eritin. Temiz yüze uygulayın ve 10 dakika bekletin. Sonrasında ise yüzünüzü temiz su ve sabun ile temizleyin.