Dink davasında avukatlar kapıştı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada, avukatlar arasında arbede çıktı

23 Ekim 2009, Cuma 15:36
A A

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinde, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz’ün de aralarında bulunduğu 8 hakkında, "Görevi ihmal suretiyle görevi kötüye kullanmak" suçundan açılan davaya, Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Mahkemeye, Pelitli’de görev yaptıkları bildirilen ve 3’ü halen görevde olan 6 jandarma istihbarat elemanının, kapalı duruşmada dinlenmesine, ayrıca yayın yasağı konulmasına karar verildiği öğrenildi. Duruşma, Pelitli’de görevli jandarma istihbarat elemanlarının dinlenmesi ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

'ŞOV YAPMAYIN'

Duruşma salonu çıkışında, Dink ailesi avukatlarından Fahri Belen’in basın mensuplarına bilgi verdiği sırada buradan geçen Albay Ali Öz’ün avukatı Ali Sürmen, "Niye şov yapıyorsunuz. Şov yapmayın" diye seslendi. Buna, "Eğer bir yanlışımız varsa beni uyarın. Böyle laf atmayın" şeklinde cevap veren Belen, aynı kattaki avukat odasını giren Sürmen’in arkasından gitti.

Avukat odasında tartışmanın büyümesi ve Dink ailesi avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu’nun "Siz bu işleri iyi bilirsiniz" demesi üzerine çok sinirlenen Sürmen, Bakırcıoğlu’nun üzerine yürüdü. Dink avukatlarından İsmail Cem Halavut da Sürmen’in üzerine yürüdü.

İtiş-kakış yaşanması üzerine odayı giren adliye görevlileri, tarafları ayırmaya çalışta. Bir ara, "polis çağırın" diye seslenen adliye görevlileri, buna gerek kalmadan tarafları yatıştırdı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.