Direksiyon sınavında yandı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bugün yapılan ve ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının katıldığı direksiyon sınavı sırasında, içerisinde sürücü adayı ve sınav görevlisinin olduğu bir otomobil, yanmaya başladı

24 Kasım 2013, Pazar 19:15
A A

 İçerisindekilerin yaralanmadan dışarı çıktığı araç, kullanılmaz hale geldi.

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının, Gırnavas Mahallesi Baraj Yolu üzerindeki uygulamalı direksiyon sınavında, seyir halindeki bir aracın alev alarak yanması paniğe yol açtı.

Sürücü adayı Sümeya Göktaş'ın kullandığı 47 NK 596 plakalı otomobil, içerisinde kurs yetkilisi Mehmet Zeki Demir ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 2 denetmenin bulunduğu araç, hareket halindeyken belirlenemeyen nedenle alev aldı.

Alev alan otomobilin içerisinde bulunan 4 kişi, yara almadan dışar çıkarken; çağrılan itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın kısa sürede söndürüldü. Aracın iç ve motor kısmı tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve şube müdürlüri, olay bölgesine gelerek görevlilerden bilgi aldı. İçerisinde sürücü adayı, kurs yetkilisi ve görevlilerinin bulunduğu araçta çıkan yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;