Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kahire'de...

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Kahire'de...

02 Eylül 2009, Çarşamba 01:18
A A

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, KKTC ziyaretinin ardından özel uçakla yerel saatle 23.30’da Mısır’nın başkenti Kahire’ye geldi.

Davutoğlu, eşi ve beraberindeki heyet, Kahire havaalanında Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Şafak Göktürk ile Büyükelçilik mensupları ve Mısır Dışişileri Bakanlığı yetkilileri tarafından karşılandı.
Bakan Davutoğlu, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek tarafından sabah saatlerinde kabul edilecek ve Tahrir Sarayı’nda iki ülke heyetler arası görüşmelerine katılacak.
Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebu’l Geyt tarafından onuruna verilecek iftar yemeğine katılacak olan Davutoğlu, daha sonra ülkenin en büyük medya kuruluşu Al Ahram’ın Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Konferansı’na katılacak ve bir konuşma yapacak.
Gezinin ikinci gününde Bakan Davutoğlu, Mısır İstihbarat Servisi Şefi General Ömer Süleyman ile bir araya gelecek.
Bakan Davutoğlu, aynı günün akşamı Mısırlı gazetecilerin, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin, kanaat önderlerinin Mısır-Türkiye ilişkileri hakkındaki görüşlerini dinleyecek.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gezisinin son gününde Selahattin Eyyubi ve Mehmet Ali Paşa Camisi’ni ziyaret ederek ülkeden ayrılacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;