Diskodan seks odasına gizli yol

İstanbul'da bir diskoteğe düzenlenen baskında 26 yabancı uyruklu kadın gözaltına alındı

22 Nisan 2010, Perşembe 09:11
A A

İstanbul Fatih'te, bir eğlence merkezine düzenlenen fuhuş operasyonunda, 26 yabancı uyruklu kadın ile işletme müdürü gözaltına alındı.

Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri, müşteri olarak girdikleri Aksaray’daki bir eğlence merkezinde çalıştırılan yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığını tespit etti. İhbarları da değerlendiren polis ekipleri, önceden tespit edilen adrese saat 02.00 sıralarından baskın yaptı. Operasyonda eğlence merkezinde bulunan, çoğu eski Doğu Bloku ülkeleri vatandaşı 26 yabancı uyruklu kadın gözaltına alındı. Eğlence merkezi ve üst katındaki otelin işletmecisi de gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Eğlence merkezi ile otelin bağlantılı çalıştığı ve içeriden otele doğrudan geçiş olduğu belirlendi

TÜRKÇE 'HOŞGELDİNİZ' .

Baskın yapılan yerden çıkartılan kadınlardan bazıları yüzlerini saklamaya çalıştı. Polis minibüsüne bindirilen kadınlar, Kumkapı'daki Yabancılar Şube Müdürlüğü Misafirhanesi’ne götürüldü. Bburada kalan diğer yabancılar, yeni gelen kadınlara pencerelerden Türkçe 'hoşgeldiniz' diyerek bağırdı.

Kadınlar, buradaki kimlik ve pasaport kontrollerinin ardından, sağlık kontrolü için İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne sevk edildi.

MEVZUATA UYMAYANA SINIRDIŞI

Yapılan incelemelerin ardından yabancı uyruklu kadınlardan yasal mevzuata uymayanların sınırdışı edileceği belirtildi. Ekiplerin operasyonlara devam edeceği öğrenildi.

Yabancı uyruklu kadınlardan, vize süresi dolanlara, ülkeye 5 yıl giriş izni verilmeyeceği, fuhuş yaptıkları belirlenenlerin ise parmak izlerinin alınmasının ardından, sınırdışı edileceği ve bir yıl süreyle vize verilmeyeceği belirtildi.

Sefa KIDIK/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;