Dişlerini bile sarı-lacivert kaplattı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan öğretmen Abdullah Ayli, taraftarı olduğu Fenerbahçe'ye olan sevgisi nedeniyle dişlerine sarı lacivert renklerinde kaplama yaptırdı

30 Kasım 2013, Cumartesi 13:18
A A

Mardin Kızıltepe’de yaşayan öğretmen Abdullah Ayli,  Fenerbahçeye olan hayranlığından dolayı 3 yıl önce 2 dişine sarı lacivert renklerinde kaplama yaptırdığını belirterek şimdi de ön dişlerinden birini sarı lacivert renkleriyle kaplatacağını söyledi. Bunun için diş doktoruna muayene olduğunu ifade eden Ayli, bu yıl hac farizasını yerine getirmek için gittiği kutsal topraklarda Arafat Dağı’na çıkarken Fenerbahçe bayrağı açarak hatıra fotoğraf çektirdi.

'ÇOCUKLARIM DOĞUŞTAN FENERBAHÇELİ'

Ayli dişlerinin yanı sıra arabası, kullandığı eşyalar ve evinde de tercihini sarı-lacivert renklerinden yana kullandığını anlatarak şöyle dedi:

"Çocuklarımın doğum tarihlerini nüfusta Fenerbahçe’nin Kulübünün kuruluş tarihi olan ’19.07’ olarak kaydettim. En büyük çocuğum Mizgin 19.07, Helin 19.07, Musa 19.07, Ozan da 19.07. Ozan Galatasaray’ın 100. yılı hediyesidir. Hafin ise Fenerbahçe’nin 100. yılında doğdu. Çocuklarımın kıafetlerinde de sarı ve laciverti tercih ediyoruz. Fenerbahçeli futbolcuların 100. yılda imzalayıp gönderdiği bir formam var. Daha önce maçları hiç kaçırmadan izliyordum ancak şimdi heyecandan izleyemiyorum. Fenerbahçe denilince heyecan yükseliyor."

Fenerbahçe’ye ait bir parçanın sürekli kendisinde olmasını istediğini belirten Ayli, "Fenerbahçe denilince akan sular durur. Fenerbahçe hayatımın bir parçası, bir yaşam tarzı benim için. Her şeyi Fenerbahçe’ye göre yaşıyorum. Fenerbahçe’ye ait bir şeyin üzerimde olması için dişlerimi Fenerbahçe’nin renklerine boyattım baktım boyatmakla olmuyor, dişlerimi söktürüp yerine sarı lacivert renklerinde 2 diş yaptırdım. 3’üncü dişi de implant yaptıracağım" diye konuştu.

Ayli, 45 öğrencisi olduğunu ve öğrencilerinin tamamının Fenerbahçeli olduğunu sözlerine ekledi.

TEBEŞİRLERİ SARI-LACİVERT

Öğrencilerinin çoğunun da Fenerbahçeli olduğunu vurgulayan Ayli "Sınıfta kullandığımız tebeşir dahi sarı-lacivert. Ağabeyimin dişlerini sarı-lacivert yaptırdığını duyduğumda şaşırmıştım. Ancak bu bizim yaşam tarzımız. Gayet de yakıştı, memnunuz" diye konuştu.

Ayli’nin diş doktoru Hatice Samancı Özmen, hastası Ayli’nin 3 yıl önce iki dişini sarı-lacivert renklerinde kaplama yaptığını belirterek daha önce böyle bir hastaya rastlamadığını söyledi.

Özme, "Bir hastadan ilk kez böyle bir talep geldi. Kendisi fanatik Fenerbahçe taraftarı olduğunu dişlerinin de sarı-lacivert olmasını istediğini belirtti. Önce şaşırdım, şaka yaptığını düşündüm. Sonra laboratuvar ile görüştüm. Laboratuvarda tam sarı olmasa da sarıya ve lacivert renklerinde kuron hazırlandı. Şimdi ön dişini de bu renklerde kaplama yapacağız" dedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;