Diyarbakır'da 12 futbolcu yolcu

Diyarbakırspor başkanı Çetin Sümer, 12 futbolcu ile yollarını ayıracaklarını söyledi

01 Aralık 2009, Salı 15:33
A A

Diyarbakırspor'u, şehrin bütün bileşenlerinin sahiplenmediğini ve destek vermediğini savunan Diyarbakırspor kulüp başkanı Çetin Sümer, bu yüzden de istemedikleri olaylarla karşı karşıya kaldıklarını, takımın geleceğine yönelik projelerle uğraşmak yerine gereksiz konularla zamanlarını ve enerjilerini harcadıklarını, kamuoyunda da suni bir panik havasının yaratıldığını belirtti.

Takımın başarısı için ne gerekiyorsa onu yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Sümer, görevlerinin başında olduklarını kaydetti. Eksikliklerinin bulunduğunu ifade eden Sümer, şöyle dedi: “Diyarbakırspor Kulübü ikinci yarıda eksikliklerini gidermiş olarak, ligdeki mücadelesine daha onurlu bir şekilde devam edecektir. İdmana çıkmama konusunda ise futbolcu kardeşlerimiz iyi niyetliydi."

Maddi sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarının devam ettiğini, bir ay içinde bunu sonuçlandıracaklarını anlatan Sümer, Beşiktaş maçına da çok iyi hazırlanamadıklarını söyledi.

Beşiktaş'ın son günlerde çok önemli bir çıkış elde ederek zirve yarışında üst sıralara geldiğine dikkati çeken Sümer, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu maça çok iyi hazırlandık diyemem, ama Diyarbakırspor Kulübü onurlu bir mücadele içinde olacak. Beşiktaş maçında elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

Futbolcularımız da ellerinden geleni sahaya yansıtacaklarını dile getirdiler. Transfer konusunda teknik heyetimizin raporları doğrultunda hareket edeceğiz. 3'ü yabancı 5'i de süper ligde oynayan toplam 8 futbolcu ile görüşüyoruz.

Bu takımın son saatlerde kurulduğunu bütün Türkiye biliyor. Futbolcularımız azim ve mücadele ruhuyla Diyarbakır'a yakışır mücadelelerini yaptılar. 31 futbolcumuz var. 12'si ile yolumuzu ayıracağız.”

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;