Diyarbakır'da askere mayınlı tuzak

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde teröristlerin yola döşediği mayını, askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatması sonucu 6 asker hafif şekilde yaralandı

26 Kasım 2012, Pazartesi 22:47
A A

Hani İlçesi’nden Lice İlçesi’ne giden  olan askeri zırhlı aracın geçişi sırasında, teröristlerin yola döşediği mayın, uzaktan kumanda ile patlatıldı.

Büyük bir gürültü ile meydana gelen patlamada içerisinde 9 personelin bulunduğu zırhlı araçtaki 6 asker hafif şekilde yaralandı. Hani Devlet Hastanesi’nde ilk tedavileri yapılan ve sağlık durumları iyi olduğu belirtilen askerler, Diyarbakır’a götürüldü. Güvenlik güçleri patlamadan sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, lyaralı askerlerin durumlarının iyi olduğunu belirterek,  "Patlama ile birlikte tabiki zırhlı araç savruluyor. Araçta 9 güvenlik görevlisi bulunuyor. Tabi ilk anda 3 arkadaş araçtan çıkıyor.

Geriye kalan 6 askerimiz fiziki olarak yaralı bile diyemeyeceğimiz şekilde yaralanıyor. İlk olarak Hani Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahalenin ardından Diyarbakır’a getiriliyor. Teröristlerin yakalanması amacıyla güvenlik güçleri tarafından çevrede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı" dedi.

İlhami ÜNAL/HANİ (Diyarbakır), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;