Diyarbakır'da cinayet!

Diyarbakır'da 22 yaşındaki Mehmet Zülfü Tükenmez, kullanılmayan bir binanın içinde göğsünden tek kurşunla öldürülmüş halde bulundu.

09 Nisan 2011, Cumartesi 16:21
A A

Merkez Kayapınar İlçesi Huzurevler Semti’nde öğle saatlerinde kullanılmayan bir binadan silah sesi gelmesi üzerine, çevredekiler durumu polise bildirdi. Sevk edilen polisler, binada göğsünden tabancayla vurularak öldürülmüş bir kişinin cesedini buldu. Cesedin Mehmet Zülfü Tükenmez’e ait olduğu belirleyndi. Çevrede yaklaşık 3 saat araştırma ve inceleme yapan polis, öldürülen kişinin yakınlarına uluşıp durumu bildirdi.

Yakınları geldikleri olay yerinde sinir krizleri geçirip, öldürülen Tükenmez’in arkadaşlarına tepki gösterdi. Polisin müdahalesiyle gerginlik önlendi. Ancak, Tükenmez’in yakınları bu kez mahallede cinayetten sorumlu tuttukları kişilerin evlerini taş yağmuruna tuttu. Çevik kuvvet ekipleri evlerin önünde önlem alarak taş atılmasını önlemeye çalıştı.

Öldürülen Mehmet Zülfü Tükenmez’in daha önce bıçaklı bir kavgaya karıştığını belirleyen polis, olayın faillerinin bu kişiler olabileceği ihtimali üzerinde dururken, soruşturmasını sürdürüyor.

Canan ALTINTAŞ-Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;