Diyarbakır'da dostluk

Diyarbakır'da dostluk

TÜRK BAYRAĞINA ALKIŞ

Diyarbakırspor-Galatasaray maçında dostluk havası esti, iki kulüp başkanı birbirlerine forma alıp hediye etti. 90 dakika öncesi Alpaslan adındaki Diyarbakır taraftarı, tribünden inerek sahanın ortasına Türk bayrağı dikti. Yeşil-Kırmızılı taraftarlar da Alpaslan’ı alkışladılar.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Maç için kent merkezinde geniş güvenlik önlemi alındı. Sarı- Kırmızılı futbolcuların Diyarbakır’a gelmesiyle başlayan güvenlik önlemleri, Galatasaray kafilesinin şehirden ayrılışına kadar devam etti. Galatasaray kafilesi maç için stada giderken 6 motorize ekip otobüse eskortluk yaptı.

TARAFTARA 2 ARAMA

Stat çevresinde kurulan güvenlik bariyer alanları da geniş tutuldu. Bariyerlerden giriş yapanlar, titiz bir aramadan geçtikten sonra içeri alındılar. Taraftarlar için ikinci arama da stat kapılarında yapıldı. Stadın etrafında bekleyen biletsiz taraftarları polis, stadyum çevresinden uzaklaştırdı.

BİLETLERE FAZLA İLGİ YOK

Fiyatları 30 ile 200 lira arasında değişen Diyarbakır-Galatasaray karşılaşması biletlerine sporseverlerin fazla ilgi göstermedikleri gözlendi. Bu arada takımlar sahaya Futbol Federasyonu’nun hazırladığı “Etrafa Hapşırma Çevreni Koru” yazılı pankartla çıktı.