Diyet yapmadan kilo vermenin en kolay yolu!

Fazla kilolar erkek kadın fark etmeksizin herkesin en büyük dertlerinden biri. Peki size şimdi hiç aç kalmadan hatta diyet bile yapmadan kilo vermenin bir yolu olduğunu söylesek? İşte doğru bölgeye uyguladığınız takdirde kilo vermenizi sağlayacak akupunktur noktaları  

26 Eylül 2017, Salı 10:09
A A
Kulak noktası 

Kulak noktası 

Kulak noktasına uygulayacağınızı baskı iştahınızı kontrol altına almanıza büyük ölçüde destek sağlar. Başparmak ve işaret parmağınızla kulağınızdaki üçgen kısmı kapatın. Ardından ağzınızı açıp kapatın ve kulağınızda hareket eden kemik kısmını bularak bir süre bastırın.Gün içerisinde bu noktaları harekete geçirmek kilo vermenize yarar sağlayacaktır.

Üst dudak noktası

Üst dudak noktası

Gün içinde iki ayrı zamanda 5 dakikalık seanslar yaparak üst dudağınızda ki çukur kısma bastırın. Açlık hissettiğiniz zamanlarda, açlığınızı kontrol altına almayı sağlayacaktır.

Dirsek noktası 

Dirsek noktası 

Dirsek noktası, dirsek ekleminizden yaklaşık 4 santim kadar aşağıda olur. Başparmağınızla inin 20 dakika boyunca bu bölgeye bastırın. Günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Bu noktayı harekete geçirmek vücutta bulunan fazla vücut ısısını ve nemi yok eder. Ayrıca bağırsak hareketlerini arttırır.

Diz noktası 

Diz noktası 

Diz noktası diz kapağının yaklaşık 5 santim altında ve bacağın dışına doğru olan merkezden biraz uzakta olur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcıdır. Her gün 1 defa 2 dakikalık bir süre boyunca bu noktaya baskı uygulayabilirsiniz.

Ayak bileği noktası 

Ayak bileği noktası 

Bu nokta ayak bileğinizin yaklaşık 5 santim üstünde, bacağınızın iç kısmında bulunur. Başparmağınızla basıncı her gün 1 dakika uygulayın ve yavaşça bırakın. Bu önerileri düzenli olarak her gün uyguladığınızda kilo vermenize olan faydasını gözle görebilirsiniz.