Diz arasına yastık koyarak uyumanın faydaları

Herkesin uyuma şekli farklıdır. Bazıları yastıksız uyuyamazken bazıları da yastığı iki bacağının arasına alarak uyumayı tercih ediyor. Meğer bu uygulama ne kadar faydalıymış!

03 Ekim 2017, Salı 09:38
A A

Uyumak ve dinlenmek insan doğasının en temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Kişi günlük koşuşturmacalar nedeniyle fiziksel ve zihinsel olarak küçük çaplı da olsa stres yaşar. Bu nedenle uyurken oluşturduğu pozisyon oldukça önemlidir.

Her gün yatağa yattığımızda çeşitli pozisyonlara gireriz ancak uzmanlar bu pozisyonlara girerken baş kısmının haricinde bir de diz kısmına yastık koyulmasını tavsiye ediyorlar. Üstelik bunun sağlığınız açısından birçok faydası bulunuyor.   

İşte dizlerinizin arasına yastık koyarak uyumanın faydaları…

İşte dizlerinizin arasına yastık koyarak uyumanın faydaları…

Omurgayı şekillendirir Dizlerinizin arasına bir yastık yerleştirmek doğru anatomik uyum sağlayarak bacaklar, kalça, diz ve omurgayı konumlandırarak alt bedene destek olur. Aynı zamanda omurganın ve kalça kısmının şekillenmesine yardımcı olur.   

Varislere ve bel ağrısına iyi geliyor

Varislere ve bel ağrısına iyi geliyor

Diz arasına yastık koymak,  bacaklara giden kan akımını arttırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda bel ağrılarına ve varislerin azalmasına yardımcı oluyor.  

Daha iyi uyumayı sağlıyor

Daha iyi uyumayı sağlıyor

Uygun uyku duruşu sağlayarak daha iyi ve dinlendirici bir uykuyu teşvik etmeye yardımcı olarak diz yastıkları ile uyumak hamile kadınlar için idealdir.  

Vücut kıvrımlarının oluşmasına yardımcı olur

Vücut kıvrımlarının oluşmasına yardımcı olur

Diz arasına yastık koymak omurganın şekillenmesini sağlamanın yanı sıra bel ve kalça kıvrımlarının oluşmasına yardımcı olur.