Dizi tatile girdi, modası devam ediyor

Televizyonun rekortmen dizilerinden 'Muhteşem Yüzyıl' tatile girdi, ancak dizide kullanılan takılardan sonra diğer aksesuarlar da moda oldu.

Dizi tatile girdi, modası devam ediyor

 Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda, Hürrem Sultan’ın bakır rengi peruklarını vatandaşlardan gelen talepler üzerine satmaya başlayan peruk mağazası sahibi İsmail Bardakçılar, diziyle birlikte bu tip satışların arttığını söyledi. Bardakçılar, genelde kemoterapi tedavisi gören kişilere peruk sattığını belirtti. Bardakçılar, "Fakat dizi ile birlikte Hürrem Sultan’ın saçına benzeyen peruk satışları arttı. Genelde saçlarına kimyasal içerikli saç boyası sürmek istemeyen Hürrem hayranları, özel günlerinde, gecelerde takmak için onun saç rengine uygun peruk satın alıyor. Perukların fiyatları ise 40- 50 TL arasıda değişiyor" dedi.

EL AYNALARI DA AYNI

Aynı çarşıda, ’Hürrem’ adı verilen el aynalarının satışı ise 10 TL’den yapılıyor. Mağaza yetkilisi Alican Öztürk, "Mağazamızda yüzlerce çeşit ürün satıyoruz. Fakat dizinin meşhur olmasından sonra herkes Hürrem Sultan ile ilgili ürünler satıp satmadığımızı soruyor. Biz de ’Hürrem Sultan’ adını verdiğimiz el aynalarını tasarlatıp müşterilerin isteklerine cevap verdik" diye konuştu.