DJ Ümmet Özcan, 19 Ağustos'ta Moovement Festival'de

Dans müziğin mabetlerinden biri olan Hollanda’nın havasını soluyarak büyüyen ve dünya EDM sahnesinin önde gelen isimlerinden biri haline gelen Ümmet Özcan, yayınladığı yeni single’ının ardından 19 Ağustos tarihinde Moovement Festivali’nde İstanbullu hayranlarıyla buluşacak

01 Ağustos 2017, Salı 16:01
A A
Geçtiğimiz yıl “Dünyanın En İyi 100 DJ’i” yarışmasında oylarla 19. sıraya yükselen Özcan, yeni single’ı “Everything Changes”de, pop vokaller ve gitarlarla yeni dünyasına davet ediyor.

Ümmet Özcan “DJMAG TOP 100 DJ” sıralaması için Türk dinleyicilerinin oylarını bekliyor

DJMAG’in uzun yıllardır geleneksel olarak  düzenlediği ‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’ yarışmasında bugüne kadar Tiesto, Skrillex ve John Digweed gibi isimlerle aynı listede yer alan Ümmet Özcan her sene yükselmeye devam ederek geçtiğimiz yılı 19. sıra ile kapattı. DJMAG’in bu yılki oylaması 5 Temmuz- 13 Eylül arasında gerçekleşecek. Ümmet Özcan’ın dans müzik sahnesinin yönünü belirleyen TOP100 DJ yarışmasında bu yıl ilk 10’da yerini alması bekleniyor.
 

ÜMMET ÖZCAN KİMDİR?


2011 yılında yayınladığı ‘Reboot’ parçasıyla Beatport’da liste başı olarak yedi hafta geçiren DJ, böylelikle adını dünya sahnesinde duyurmaya başladı. Özcan, bu başarıyı arka arkaya gelen hit’lerle perçinledi.

2012 yılında ‘The Box’ isimli single’ı Las Vegas’ta düzenlenen meşhur Electric Daisy Carnival’ın en çok çalınan parçası olurken, bir sonraki sene yayınlanan W&W ortaklığı ‘TheCode’ ise Ultra Music Festivali’ne damga vurdu. Dünyanın önemli festivallerinde yer alan Özcan, meşhurDJ’lerin de desteğini alarak, yaptığıönemli işbirlikleriyle popülaritesini perçinledi. 

Özcan’ın R3hab’le beraber prodüktörlüğünüüstlendiği ‘Revolution’ yine Beatport listelerinde birinci sıraya tırmanırken, DJ Mag tarafından 2015’in en iyi DJ’leri seçilen Dimitri Vegas&Like Mike’la Fatboy Slim’in ‘Eat Sleep Rave Repeat’ şarkısına yaptıklarıremix, prodüktörün hit’leri arasındaki yerini aldı.

2014 ve 2015, Ümmet Özcan’ın adını tüm EDM camiasına duyurduğu yıllar oldu. Bu dönemde ‘Raise Your Hands’, ‘Superwave’ ve ‘Smash’ gibi hit’leri hep listebaşı olan DJ, EDC, Tomorrowland, Creamfields ve Global Gathering gibi dünyanın hatırı sayılır dans müzik festivallerinde de sahne aldı. Dimitri Vegas&Like Mike’la işbirliğini yeni bir parçayla da devam ettiren Özcan, Martin Garrix, Tiesto, David Guetta, Avicii, Steve Aoki ve Calvin Harris gibi dünya devlerinin de desteğini aldı.

2014 yılında DJ Mag’in merakla beklenen ‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’ listesinde 31. sırada yer alarak en büyük çıkış yapan DJ olan Ümmet Özcan, 2015 yılında da listede yine 36. sırada kendisine yer bulurken 2016 yılında 19. sıraya yükseldi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;