Doğal gaza 'güncelleme' zammı!

Afyonkarahisar'da doğal gaza 'tarife güncellemesi' adı altında zam geldi. 100 metreküpten fazla doğal gaz kullanan vatandaşlar, doğal gazın metreküpünü 93 kuruştan kullanmaya başladı

07 Mart 2015, Cumartesi 10:08
A A

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) 29 Ocak 2015’te gerçekleştirdiği toplantıda alınan tarife kararı, Afyonkarahisar’daki doğal gaz faturalarına yansıdı. EPDK’nın kararı doğrultusunda, Afyonkarahisar’da100 metreküpü geçen kullanımda doğal gazın metreküpü ortalama 104 kuruşa gelecek.

İKİ FATURA ARASINDA FARK

Ocak ve Şubat aylarında gelen doğal gaz faturalarının karşılaştırmasını yapan vatandaşlar, tarife zammını fark etti. Faturalarda Ocak ayındaki perakende ve ortalama perakende satış fiyatı 81 kuruş iken, Şubat ayı faturalarında perakende satış fiyatı 103 kuruş, ortalama perakende satış fiyatı 98 kuruş olarak görüldü.

8 YILDA BİR GÜNCELLENİYOR

AKSA Afyonkarahisar Doğal gaz Dağıtım A.Ş. Müdürü Murat Ceran, söz konusu durumun ’zam’ olmadığını belirtti. Murat Ceran "EPDK’nın 1 Şubat’tan itibaren Afyonkarahisar için açıkladığı tarife belirlemesinden sonra bu uygulamaya geçildi" dedi. Ceran ayrıca doğal gaz şirketlerinin tarifelerinin 8 yılda bir güncellendiğini aktardı.

AFYONKARAHİSAR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;