Doğtaş'ın araba merakı!

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 1957, 1961 ve 1973 model üç arabasının yanı sıra, farklı markaların, çeşitli model arabalarının maketlerini biriktiriyor.

Doğtaş'ın araba merakı!

Yurt içi ve yurt dışındaki iş seyahatlerinden arta kalan vaktini, Çanakkale’nin Biga ilçesinde kurulu bulunan fabrika binasında geçiren Davut Doğan’ın garajında, 1957 model Chevrolet, 1961 model impala ve 1973 model Volkswagen marka otomobili bulunuyor.

Çalışır durumdaki araçlarını kullanmak için pek vakit bulamayan Doğan’a bir arkadaşı maket araba hediye etti. Bunun ardından gittiği yerlerde maket arabalar alan Doğan, farklı markaların çeşitli modellerinden oluşan 50 maket arabadan oluşan bir koleksiyona sahip oldu. Maket arabaları, odasında sergileyen Doğan, koleksiyonu büyütmenin hesabını yapıyor.

Aynı zamanda TOBB Mobilya Sektör Meclisi başkanlığını da yürüten Doğan, yoğun bir tempo içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Bu yoğunluk içerisinde farklı bir hobi edinmek istediğini belirten Doğan, bir arkadaşının hediye ettiği maket arabanın ardından, bu koleksiyonu oluşturmaya başladığını bildirdi.

Doğan, şu anda 50 maket arabasının olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Gerek yurt içi, gerekse yurt dışı ziyaretlerimde, özellikle maket araba satan yerleri geziyorum. Tabi bazen de yeni maket arabalar hediye ediliyor. Dolayısıyla böyle bir koleksiyonum olmuş oldu. Bazı zamanlarda onların yerlerini değiştiriyorum. Onları inceliyorum, Tabi bu beni motive ediyor. Aslında bu koleksiyonumun yanında ben de 3 tane de eski model arabada var. Eski Chevrolet, impala ve bir tane de Volkswagen var. Ben her yıl bir araba alarak bu hobimi ilerletmeyi düşünüyorum."

Eski model arabalara olan sevdasını, aralarında 1950’li yıllardan arabaların da olduğu maketlere bakarak giderdiğini dile getiren Doğan, bunun yoğun iş temposunda kendisini rahatlattığını ve motive ettiğini sözlerine ekledi.