Doğubank'a büyük kaçakçılık operasyonu

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, kaçak cep telefonu ve elektronik eşya şatışına yönelik Sirkeci'deki Doğubank İşhanı'na operasyon düzenledi

08 Kasım 2012, Perşembe 12:46
A A

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri’nin Sirkeci’deki Doğubank İşhanı’na düzenlediği operasyonda binin üzerinde kaçak cep telefonları ele geçirildi.

Telefonlarının toplam piyasa değerinin 2 milyon TL olduğu bildirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yapılan ihbarlar doğrultusunda bu sabah 09.30’da Doğubank İşhanı’nda kaçak cep telefonu satan dükkanlara operasyon düzenlemişti. Önceden tespit edilen 62 işyerinde arama kararıyla öğlen saatlerine kadar inceleme yapan ekipler, Çin’den Türkiye’ye kaçak yollarla sokulmuş piyasa değeri yaklaşık 2 milyon TL olan binin üzerinde cep telefonuna el koydu.

Telefonlar uzman ekipler tarafından IMEI numaraları incelenmek üzere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü depolarına götürüldü. Kaçak çıkan cep telefonlarını satan kişilere 100 TL’den, 10 bin TL’ye varan para cezaları uygulanacağı öğrenildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;