Doğum sonrası depresyonu yenmek için kızlarından yardım alan anne ve çocukları

Doğum sonrası kendisini toparlamaya çalışan kadın, bebeğiyle gece gündüz ilgilenmek zorunda kalınca bakın ortaya nasıl eğlenceli kareler çıktı  

03 Ağustos 2017, Perşembe 14:43
A A

Hamilelik süreci bir kadını hem fiziksel hem de ruhsal açıdan zorlar. Doğum sonrası aldığı kiloları vermeye çalışan anne bir de çocuğuna iyi bir anne olup olmayacağını sorgulamaya başlarsa doğum sonrası depresyonu kaçınılmazdır.  

Doğum sonrası kendisini toparlamaya çalışan kadın, bebeğiyle gece gündüz ilgilenmek zorunda kalınca kendisine vakit yaratması da bir hayli zor oluyor.  

Macaristan’da yaşayan 27 yaşındaki anne Juca ise bu zorlukları yenmek için tatlı kızlarından yardım aldı…  

3 kız çocuğu annesi olan Juca Csikos, doğum sonrası depresyonu yenmek ve kendisine daha fazla zaman ayırabilmek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Kendisini daha iyi hissetmek için egzersize başlayan anne, ağırlık olarak da minik kızlarını kullanmaya başladı ve egzersiz videolarını Instagram üzerinden paylaştı.

Kısa zamanda 70 binin üzerinde takipçiye sahip olan Juca’nın sevimli kızlarıyla yaptığı çalışmalar çok sevildi.

“İlk hamileliğimden sonra depresyona girmiştim. İlk defa böyle bir şey yaşıyordum ve evde bana yardımcı olacak kimse yoktu” diyen genç anne çareyi kendi kendine bulmuş.

Juca şimdi haftada 3 kez 30 dakika kadar kızlarını da dahil ederek çok eğlenceli bir egzersiz rutini uyguluyor.

En büyük motivasyonu kızlarından alan anne artık, egzersiz yapmayı istemediği günlerde kızlarının ağırlıklarla yanına geldiğini ve egzersize başlaması gerektiğini hatırlattıklarını söylüyor.

Annelerinin egzersiz düzenine alışan ve bunu bir oyun olarak gören ikizler annelerine o gün hangi egzersizleri yapacaklarını da sormaya başlamış.

Kocasının desteğiyle yeni bir hobi edindiğini söyleyen Juca “herkesin kendine zaman ayırmaya ihtiyacı var. Ben annelerin, güzel bir hobi bulduklarında kendilerini iyi hissedeceklerini bilmelerini istiyorum” diyor.