Doktor, Başbakan'ı azarladı

İngiltere Başbakan Cameron hasta ziyaretine basınla birlikte gidince...

15 Haziran 2011, Çarşamba 22:06
A A

Kameraların önünde gerçekleşen olay Cameron’un ulusal sağlık sistemiyle ilgili yeni politikasını açıkladığı bir sırada meydana geldi.

Yeni politikayı bir hastanede kameraların önünde açıklamanın iyi bir fırsat olacağını düşünen başbakan ve yardımcısı, hastanenin hijyen kurallarına uyulması konusunda hassas olan bir doktorun tepkisini hesaba katmamıştı.

Londra’daki St Guy’s Hastanesi’nde fotoğraflar çekilip, kameralara pozlar verildiği sırada hışımla odaya giren bir doktor, siyasi liderlere ve gazetecilere orada kimin sözünün geçtiğini gösterdi.

Cameron ve Clegg bir hasta ile sohbet ederken Dr Nunn hışımla koğuşa girdi ve kendisinin “kıdemli ortopedi cerrahı” olarak tanıttı.

Gazetecilerin ve protokoldeki görevlilerin hijyen kurallarına uymadıkları gerekçesiyle kızgın olduğunu anlaşılan Dr Nunn, odadakilere haddini bildirdi.

Adobe Flash Player Yükle

Gazetecilere ve protokole dönen Dr Nunn, kollarını sıvamadıkları ve kravatlarını çıkarmadıkları için duyduğu kızgınlığı dile getirdi.

Dr Nunn, “Afedersiniz, ben bu bölümde kıdemli ortopedi uzmanıyım. Neden bu insanlar burada bu şekilde dolaşıyor?....” dedi ve kollarını gazetecilere doğru sallayarak derhal odayı terk etmelerini istedi.

Başbakan Cameron’un yardımcısı Clegg’in bu ani tepki nedeniyle şaşırıp kaldığı görüldü. Ama Başbakan kendini toparlayarak olayı yatıştırmaya çalıştı.

Cameron gazetecilerden odadan çıkmalarını isterken, Dr Nunn’un arka planda hala “Buna izin veremem” diye bağırdığı duyuldu.

(cnntürk)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;