Doktor ile hasta kavgası adliyeye taşındı

Manisa'da, muayene için gittiği devlet hastanesinde doktor Ö.T. (33) tarafından darp edilip, burnunun kırıldığını ileri süren Y.K. savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen doktor Ö.T.'de, kendisini darp ettiğini iddia ettiği Y.K.'dan şikayetçi oldu

28 Kasım 2013, Perşembe 21:24
A A

Bir tekstil atölyesinde çalışan 32 yaşındaki Y.K., saat 14.00 sıralarında göğsünde ağrı olduğu için Manisa Devlet Hastanesi’ne gitti. Tedavi için Dahiliye Polikliniği’nden sıra numarası alan Y.K., beklemeye başladı. Sıra kendisine geldiğinde önündeki yaşlı iki kadına sırasını veren Y.K., beklemeye devam etti.

İki kadının dışarı çıkmasının ardından odaya başka bir kadın hastanın girdiğini belirten Y.K., "Doktor Ö.T.’ye sıranın bende olduğunu söyledim. Ancak, kadın hastadan sonra beni muayene edeceğini belirtip, dışarı çıkmamı istedi. Dışarı çıkarken, odanın penceresi açık olduğu için kapı cerayan yapıp çarparak kapandı. Arkasından da bir hemşire gelip, doktorun beni muayene etmeyeceğini belirtip, ’Boşuna beklemeyin’ dedi. Nedenini sorduğumda ise ’az önce kapıyı çarptığınız için’ yanıtını verdi. İçeri girip, durum anlatmak istedim, aramızda tartışma çıktı. Kafa atıp, burnumu kırdı. yere düşünce de tekmeledi" dedi.

Olayın ardından Grand Mecidal Hastanesi’ne gidip, darp raporu aldığını da belirten Y.K., doktor Ö.T. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Doktor Ö.T. de Y.K.’nin kendisine darp ettiğini iddia ederek, savcılığa dilekçe vererek, suç duyurusunda bulundu. Ö.T., gazetecilere olayla ilgili açıklama yapmadı. Savcı, hastanenin güvenlik kamerası görüntülerine incelenmek üzere el koyup, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Manisa Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Süleyman Soğuksu, olayı doğrulayarak, "Kamu hizmeti içinde anlık tepkilerin her iki taraftanda olabilme ihtimali bulunmaktadır. Olayın başlama ve gelişme ihtimali üzerinde detaylara giremiyoruz. Hekimlerimizin özverili bir şekilde hizmet verdikleri malum. Hastalarımızın da mağduriyetlerini içtenlikle ve özverili bir şekilde tüm hekim arkadaşlarımız gidermeye çalışmaktadırlar. İstemediğimiz bir olay gerçekleşmiştir. Yasal prosedür devam etmektedir. Bundan sonra ortaya çıkabilecek sorunları önlemek amacıyla işlemler devam ediyor" dedi.

Manisa Tabip Odası’ndan da basın açıklamasıyla olayı kınadı. Açıklamada, muayene sırasına girmesi konusunda uyarılan hastanın doktor Ö.T.’yi darp ettiği öne sürüldü.

Evren KASIRGA/ MANİSA, (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;