Doktorları şaşırtan tümör!

Doktorları şaşırtan tümör!

Sivas'ta rahatsızlanarak hastaneye başvuran 67 yaşındaki Nevzettin Yılmaz'ın kalbinden portakal büyüklüğünde tümör çıkarıldı. Yılmaz,  3 yıl öncede aynı şekilde ameliyatla kalbinden tümör çıkarıldığını belirtti.

Esentepe Mahallesi'nde yaşayan emekli 67 yaşındaki Nevzettin Yılmaz, 3 yıl önce kalbinde ağrı hissederk hastaneye başvurdu. Yapılanan tetkiklerde kalbinde tümör tespit edilen Yılmaz ameliyat edildi. Ancak aradan geçen 3 yılda Yılmaz'ın ağrıları dinmedi. Şiddetli ağrıları olan, yürümekte ve ayakta durmakta güçlük çeken Yılmaz bu kez Numune Hastane'sine başvurdu. Doktorlar yaptıkları incelemelerde Yılmaz'a  kalbinin yeniden tümör ürettiğini ve hemen alınması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Nevzettin Yılmaz ameliyata alındı. Ameliyat sırasında Yılmaz'ın kalbindeki portakal büyüklüğünde olan tümör doktorları da şaşırttı.

7 saat süren ameliyatın ardından Yılmaz'ın kalbindeki tümör alındı. Kalp Cerrahı Dr. Bülent Mert ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatta kalbin yeniden tümör üretmemesi için doku tamamen çıkarılarak yenire sentetik yapay yama yapıldı. Ameliyat sonrası sağlığına kavuştuğunu belirten Yılmaz, "Ağrılarım vardı. Hastaneye geldim. doktorlar kalbimde tümör olduğunu söyledi. Ameliyatla tümörü çıkardılar.

Daha öncede benzer bişey olmuştu ve kalbimden aynı şekilde ameliyatla tümör çıkarılmıştı. Eski sağlıklı günlerime döneceğim için çok mutluyum." dedi. Eşini hastane odasında biran olsun yalnız bırakmayan Mevlüde Yılmaz ise, "Ameliyatı çok uzun sürdü doktorlar çıkarılan tümörün portakal büyüklüğünde olduğunu söylediler.Bütün doktorlara teşekkür ediyoruz." dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Dr. Bülent Mert ise kalpte tümörün çok sık rastlanan bişey olmadığını belirterek, "Bu nedenle ameliyat zor ve riskliydi. Hastamız bize geldiğinde yakınları hastadan umutlarını kesmişlerdi. Hemen hastayı ameliyata aldık. Hastamızın kalbinden portakal büyüklüğünde tümör çıkardık. Tümörün yeniden oluşmaması içinde dokuyu tamamen alıp yerine yapay yama koyduk. Hastamız daha öncede benzer bir ameliyat olmuş. O ameliyatında da kalbinden tümör çıkarılmış. Bu tip durumlarda ikinci ameliyat çok risklidir. Ancak ameliyatımız başarı ile gerçekleşti. Hastamızın sağlık durumu şu anda çok iyi." dedi. Kalp damar cerrahisi servisinde tedavisi devam eden ve birkaç güne kadar taburcu edilecek olan Nevzettin Yılmaz'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.