Domuz gribi hastanede yakaladı

Sivas'ta domuz gribi virüsü vakalarındaki artış dikkat çekiyor

26 Ekim 2009, Pazartesi 12:39
A A

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde geçen hafta bir hemşirede görülen H1N1 virüsüne, 2 hemşire ile 1 doktor ve bir vatandaşta daha rastlandı.

Üniversite hastanesinin İntaniye servisinde görevli doktor Ö.G. ile aynı servis hemşirelerinden E.S.B. ve Gastroenteroloji bölümünde görev yapan G.B. isimli hemşirelere domuz gribi tanısı konuldu.

İki hemşirde enfeksiyon hastalıkları bölümünde müşahade altına alınırken, doktor Ö.G.'nin ise izinli olarak evinde kendi tedavisini yaptığı bildirildi. Ayrıca hastalık belirtileri ile hastaneye başvuran Yusuf Yılmız işimli bir vatandaşta domuz gribi tanısı ile tedavi altına alındı.

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI


Virüsün rastlandığı bölümlerde de sağlık personeli ve hastalar kontrolden geçilirken, hastalığın yayılmaması için önlemler artırıldı. Hastanenin acil servisi ve bazı bölümlerinde ise çalışan ve ziyaretçilerin maske takmaları zorunlu hale getirildi.

Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Öğretim üyelerinden Doç.Dr. Nazif Elaldı, hastalık rastlanan iki hemşireye gerekli tedavilerin uygulandığını ve şu an korkulacak bir durum olmadığını, hasta sayısının artması ihtimaline karşı gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;