'Domuz gribi soyguncuları' da çıktı

Dünyada 6 binden fazla kişinin ölümüne neden olduğu belirtilen domuz gribi, dolandırıcılar için yeni bir soygun yöntemi oldu.

11 Kasım 2009, Çarşamba 12:08
A A
Kastamonu'nun Kırkçeşme Mahallesi'nde gittiği bir evde kendisini sağlık memuru olarak tanıtan bir kişi, domuz gribi muayenesi yapmak istediğini belirterek yaşlı çifti sırt üstü yatırıp, el çabukluğu ile soygun gerçekleştirip, ortadan kayboldu.
Olay, Kastamonu merkeze bağlı Kırkçeşme Mahallesi İki Oluk Sokak'ta meydana geldi. 80 yaşındaki Mehmet Sarımehmetoğlu'nun evine gelen bir kişi, kendisini sağlık görevlisi olarak tanıtarak domuz gribine karşı muayene edeceğini söyledi. Dolandırıcı, muayene için çiftin sırt üstü yatmasını isterken, yaşlı kadının üzerindeki altın kolye, yüzük ve bilezik gibi takılarını ise çıkarmasını istedi.

TANSİYON ALETİ BOZULDU

Çiftleri sırt üstü yatıran dolandırıcı, tansiyon aletinin bozulduğunu belirtip, kalkmamalarını isterken, bu sırada diğerini almak istediğini belirterek dışarı çıktı. Sağlık görevlisi olarak bildikleri dolandırıcının bir daha odaya gelmemesinden şüphelenen yaşlı çift, ayağa kalktıktan bir süre sonra dolandırıldıklarını anladılar.

Eşinin üzerinde bulunan altınları ve evdeki 3 bin TL parayı çalarak kayıplara karıştığı ortaya çıkan dolandırıcının peşinden düşen yaşlı adam, çaresiz bir şekilde yaşadığı olayın şokunu üzerinden atmaya çalıştı. Soyulduklarını anlayan yaşlı çift, bağırarak sokağa çıktıklarında yardım istedikleri komşuları durumu polise haber verdi. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaşlı çifti dolandıran kişiyi yakalamak için çalışmalara başladı. 

DUYARLI OLUN!

Görgü tanıklarının belirttiği eşgal üzerine harekete geçen polis, 30-35 yaşlarında, sarışın, orta boylu, gözlüklü, takım elbiseli dolandırıcıyı yakalamak için Kastamonu'nun giriş ve çıkışlarında kontrolleri sıklaştırdı. Kastamonu Sağlık Müdürü Yusuf Öztürk, domuz gribiyle ilgili evleri dolaşan görevlilerinin olmadığını belirterek, vatandaşları bu tür kötü niyetli kişilere karşı duyarlı olmaları konusunda uyardı. 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;