Domuz gribinde iyi haber

Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Doğramacı hastaların ateşinin düştüğü müjdesini verdi

20 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

HASTALAR İYİLEŞTİ

Ankara’da Bilkent University Preparatory School (BUPS) İlköğretim Okulu’nda çıkan domuz gribi salgınında 41 kişi hastalığa yakalanmıştı. Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Doğramacı hastaların tamamının iyileştiğini açıkladı. Prof. Dr. Ali Doğramacı “Hastaların ateşleri çoktan düştü. Bu salgın bir yerden yayılacaktı. Piyango bize çıktı” diye konuştu.

AŞILAR ANKARA'DA

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı domuz gribi aşılarının 500 binlik ilk partisi dün Ankara’ya ulaştı. Aşılardan rastgele seçilen numuneler test edilecek. ‘Uygulanabilir’ olduğuna karar verilirse aşılar sağlık kuruluşlarına dağıtılacak. İlk olarak 300-350 bin sağlık personeli aşılanacak. Hacı adaylarına da Suudi Arabistan’a gitmeden önce aşı yapılacak.

'ÜNİVERSİTELER ÖNLEM ALSIN'

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan domuz gribi ile ilgili ilköğretim okulları ve liselerde alınan tedbirlerin üniversitelere de uygulanması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan “Salgın tehlikeli boyut alırsa derhal tedbirleri devreye sokmaya çalışacağız. Bana sorarsanız bu konuda son derece endişeliyim” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;