Dortmund'un hedefi İlkay

Almanya'da şampiyonluğun en güçlü adayı Borussia Dortmund, Nürnberg'te forma giyen İlkay Gündoğan'ı transfer etmek istiyor

16 Mart 2011, Çarşamba 11:02
A A

Bild gazetesi, Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp’un, Bundesliga’da süper yetenek olarak görülen İlkay’ı transfer etmek için girişimlere başladığını yazdı.

Gazete ayrıca, 2012 yılına kadar Nürnberg ile sözleşmesi bulunan 20 yaşındaki genç yıldızın menajeri Thies Bliemeister ile bir öngörüşme dahi gerçekleştirildiğini duyurdu.

İlkay’ın menajeri Bliemeier de gazeteye yaptığı açıklamada, şu anda Nürnberg ile sözleşmelerini devam ettiğini ve futbolcunun şu anda Nürnberg’in başarısından başka bir düşüncesi olmadığını ifade etti.

Bliemeier, İlkay’ın lise bitirme sınavları sonrasında bu konu hakkında karar verebileceğini de vurguladı. Nürnberg takımının menajeri Martin Bader ise İlkay’ın Bundesliga’da birçok kulübün gözdesi olduğunu belirterek, İlkay ile sözleşmelerini 2013 yılına kadar uzatmak istediklerini, ancak bu konuda futbolcuya herhangi bir baskı yapmadıklarını ifade etti.

İlkay Gündoğan’ın transfer söylentileri ile ilgili henüz konuşmak istemediğini ifade eden gazete, genç futbolcunun cuma günü lise bitirme sınavlarına gireceğini kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;