Düğünde sarhoş dehşeti: 1 ölü

Düğünde sarhoş dehşeti: 1 ölü

15 Kasım 2009, Pazar 13:30
A A

Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde düğün öncesi yapılan kına gecesine iddialara göre alkollü olarak gelen ve gençlerle kavga eden Özcan Yazan, öfkelenerek evinden getirdiği otomotik av tüfeğiyle kına gecesinin yapıldığı yere gelmek isterken kendisine engel olmak isteyen 46 yaşındaki Nezahat Oğuz´u vurarak yaraladı. Geyve Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Nezahat Oğuz yapılan tüm müdahelelere rağmen yaşamını yitirdi.  Olaydan sonra kına gecesine katılanlar Özcan Yazan'ı dövdüler.

 Alınan bilgilere göre olay Alifuatpaşa beldesine bağlı Menekşe Solak Köyü'nde Hüseyin Oğuz'un kızının dün gece yapılan kına gecesinde meydana geldi. Aynı köye yaşayan 35 yaşlarındaki özcan Yazan iddialara göre alkollü olarak kına gecesinin yapıldığı yere geldi.

 Ancak burada gençlerle alkollü olması nedeniyle tartıştı ve tartışma kısa bir süre içerisinde kavgaya dönüştü. Bazı gençler özcan Yazan´ı tartaklayınca öfkelenen özcan Yazan evine giderek otomotik av tüfeğini alarak kına gecesinin yapıldığı yere gelmek istedi.

 Bu esnada kavgayı gören gelinin halası 46 yaşındaki Nezahat Oğuz elinde tüfekle kına gecesinin yapıldığı yere gelmek isteyen Özcan Yazan'a engel olmak istedi. Ancak tüfek patladı ve Nezahat Oğuz göğüs bölgesinden vurularak yere yığıldı.

 Tüfek sesini duyan Nezahat Oğuz´un ağabeyi koşarak kanlar içerisindeki ablasının yanına giderek müdahale etti. Alkollü gencin elindeki tüfeği almak isterken tüfek iki kere daha patladı. Bu esnada kına gecesine katılanlar da Özcan Yazan´ı döverek etkisiz hale getirdiler.

 Bu arada  önce Geyve Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 46 yaşındaki Nezahat Oğuz yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Cenazesi ise Geyve Cumhuriyet Savcılığının ön otopsisi sonrasında İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

  Yeğeninin kına gecesinde yaşamını yitiren kadının  Alifuatpaşa Beldesinde oturduğu belirlendi. Kalabalık tarafından dövüldükten sonra jandarmaya teslim edilen  özcan Yazan´ın 153 promil alkollü olduğu öğrenildi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;