Dündar: Bana da bir AK Partili'nin kasetini vereceklerdi

Baykal'ı istifaya sürükleyen 'kaset iddiası'nda bir şok gelişme de dün akşam yaşandı

11 Mayıs 2010, Salı 08:47
A A

Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Uğur Dündar, bir kişinin, kendilerine,  'AK Partili bir milletvekilinin Rus hayat kadınlarıyla alemi sırasında çekilmiş görüntülerinin bulunduğunu' söylediğini, ancak bu kaseti seyretmeye değer bile görmedikleri için almayı reddettiklerini söyledi.

Dündar, kendisi hakkında ortaya atılan ''Elinde bir AK Partili vekilin Rus hayat kadınlarıyla alem yaparken çekilmiş görüntüleri var'' iddiasına yanıt verdi. Dündar, ''Elimizde kaset yok. Özel hayata duyduğumuz saygı gereği böyle bir kasetin varlığını duyduğumuzda seyretmeye bile değer görmedik'' dedi.

Dündar şu ifadeleri kullandı:

''CHP Meclis Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile röportaj yaptık. Röportajda şöyle bir konuşma geçti. Kılıçdaroğlu, kendisine gelen ihbarlar arasında özel hayat konularının da bulunduğunu ve bunlara hiç itibar etmediğini söyledi. Ben de onun üzerine bir kişinin Nedim Şener ve bana da AK Partili bir milletvekilinin Rus hayat kadınlarıyla alemi sırasında çekilmiş görüntülerinin bulunduğunu söylediğini aktardım. Biz bu kaseti almayı kabul etmediğimiz gibi seyretmeye değer bile görmedik. Yani reddettik.

'ETİK ADINA İSKİ'Yİ ATLADIK'

Benim bu açıklamam bazı internet siteleri tarafından sanki elimizde AK Partili milletvekilinin seks kaseti varmış gibi çarpıtıldı. Oysa biz özel hayatlara duyduğumuz saygı nedeniyle meşhur İSKİ skandalı haberini bile atlamış bir ekibiz. İSKİ skandalı haberi Nurdan Erbuğ tarafından bize iletildiğinde telefona çıkan arkadaşımız ''Uğur Bey'in bize kesin talimatı var, biz özel hayat konularıyla asla ilgilenmeyiz'' deyip telefonu yüzüne kapatmış, Nurdan Erbuğ da haberi merhum Yıldırım Çavlı'ya vererek onun yılın gazetecilik ödüllerini kazanmasını sağlamıştı. Özetle elimizde kaset maset yok.''

(Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;