Dünya Kupası'na altından çanta

Güney Afrika'da yapılacak 2010 Dünya Kupası'nın sonunda verilecek dev kupa, Louis Vuitton imzalı bir çantada taşınacak

Dünya Kupası'na altından çanta

POSTA İNTERNET

Güney Afrika'da 11 Haziran - 11 Temmuz arasında düzenlenecek 2010 FIFA Dünya Kupası, küçük bir servet değerindeki bir çantanın içinde muhafaza edilecek.

Tüm spor dalları arasında belki de en çok arzu edilen kupa niteliğindeki Dünya Kupası, tabanı değerli malakit taşından oluşan, 18 ayar altından yapılmış bir çanta içinde taşınacak.

TANITIM CAMPBELL'DAN

Tanıtımı eski top modellerden Naomi Campbell tarafından yapılan 36 santimetre boyunda ve 6 kilo 175 gram ağırlığındaki çanta, Louis Vuitton imzasını taşıyor.

Ünlü modaevinin Paris yakınlarındaki bir atölyesinde tamamen el yapımı olarak imal edilen çanta, FIFA tarafından özel olarak Mart ayında sipariş edilmişti.

2014'TE DE VUITTON YAPACAK

Dünya Kupası turnuvalarının başladığı 1930 yılından bu yana hep zırhlı bir metal çanta içinde taşındığı belirtilen kupayla ilgili konuşan Louis Vuitton sözcüsü Antoine Arnault, "Neden güvenlik ve zarafet yan yana olmasın ki dedik ve bu çantayı yaptık" diye konuştu.

Küçük bir sandık şeklindeki bu dayanıklı çantayı üreten Louis Vuitton, logosu olan 'LV' harflerini de çantaya serpiştirmeyi unutmadı. Firma, 2014 Dünya Kupası'nın muhafaza edileceği çantayı hazırlamak üzere şimdiden sözleşmesini de yapmış bulunuyor.

POSTA İNTERNET