Dünya Mısır ve Cezayir'i izliyor

2010 Dünya Kupası Afrika elemelerinde 3. grupta gözler Mısır ve Cezayir arasındaki üçüncü maça çevrildi

16 Kasım 2009, Pazartesi 10:18
A A

2010 Afrika Elemeleri C Grubu'nda Mısır, uzatmanın 5'inci dakikasında bulduğu golle ezeli rakibi Cezayir karşısında 2-0 kazanınca finale gidecek takım Çarşamba günü tarafsız saha olan Sudan'da oynanacak play-off maçının ardından belli olacak.

Son haftaya 13 puanla lider giren Cezayir, grupta Haziran ayında 3-1 mağlup ettiği Mısır karşısında 2. dakikada Amr Zaki'nin golüyle geriye düştü. Bir gollü yenilgi Cezayir'i 1986 Dünya Kupası'ndan bu yana ilk kez finallere taşıyacak, Mısır ise üç farklı kazanırsa Güney Afrika biletini kapacaktı.

TAKIM OTOBÜSÜ TAŞLANMIŞTI

Cezayir Milli Takımı'nın üç gün önce takım otobüsünün taşlanması ve üç oyuncusunun yaralanmasının ardından polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Ancak bu kez Cezayirli taraftarları taşıyan otobüsün taşlanması sonucu üç seyirci yaralandı.

Fransa'nın güneyinde bulunan ve yoğun bir Kuzey Afrikalı göçmen nüfusa sahip Marsilya'da, fanatik Cezayirliler, TV'de izledikleri maçın ardından önlerine ne çıkarsa yakıp yıktılar. Dükkan vitrinleri ve polisler taşlandı.

SUDANLILAR, CEZAYİR'İ DESTEKLEYECEK

Hızını alamayan bazı fanatikler maçlarda kullandıkları maytaplarla limanda demirli çok sayıda tekneyi ateşe verdi. Şehre sevkedilen 500 takviye polis 8 kişiyi tutukladı Mısır Milli Takımı, dün Sudan'a giderken, Sudanlılar daha önce Çad ile oynadıkları bir maçta Mısırlılar rakiplerini desteklediği için topluca Cezayir'i destekleme kararı aldı.

İhsan Dörtkardeş, DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;